Gündem Haberleri

  'Unakıtan'ın verdiği bilgisayar bozuk çıktı'

  Kemal ATLAN/ESKİŞEHİR, (DHA)
  13.07.2007 - 13:10 | Son Güncelleme:

  MALİYE Bakanı ve AKP 1'inci sıra milletvekili adayı Kemal Unakıtan’ın Eskişehir’de mahalle ve köy muhtarlarına dağıttığı bilgisayarlardan birini alan köy muhtarı Hüseyin Yılmaz, “Verdikleri bilgisayar bozuk çıktı” dedi.

  Bakan Kemal Unakıtan 7 Temmuz 2007 tarihinde Eskişehir Valiliği’nde düzenlenen törende 32 mahalle ve 21 köy muhtarı ile 10 sivil toplum kuruluşuna birer bilgisayar dağıttı. Eskişehir’in merkeze bağlı Emirceoğlu Köyü Muhtarı 58 yaşındaki Hüseyin Yılmaz, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın verdiği bilgisayarı alıp köyüne götürdüğünü belirtti.

  Üzerinde gönderici olarak Maliye Bakanlığı Gelirler Dairesi Başkanlığı, alıcı olarak da Eskişehir Valiliği Mahalli İdareler Müdürlüğü yazısının bulunduğu bilgisayar kutusunu açtığını anlatan muhtar Hüseyin Yılmaz şunları kaydetti:

  “Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın katıldığı törende bize bilgisayar verildi. Köyümüz merkeze 12 kilometre uzaklıkta bulunuyor. 25 YTL taksi ücreti ödeyip bilgisayarı köye getirdim. Koliyi açtığımda bilgisayarın eski ve kullanılmış olduğunu gördüm. Üzerindeki tozları bile silmemişler. Bilgisayarı kurdum, fişini taktım ancak çalışmadı. Bilgisayar kasasını salladığımızda içerisinde kopuk parça sesleri geliyor. Bu bilgisayarları bize zimmet karşılığı teslim ettiler. Ben buna 25 YTL taksi parası verdim. Eskiciye satsam bu kadar para etmez. Tekrar 25 YTL taksi ücreti ödeyip bu bilgisayarı Valiliğe geri vereceğim. Bize bilgisayar dağıtıldığı için AKP’liler seçim meydanlarında bunun reklamını yapacaktır. Köylüyü saf bularak göz boyamaya çalışıyorlar. Bilgisayarın eski ve bozuk olduğunu bilseydim bunu hiç almazdım. Kapalı kutuyla bize bilgisayar verdiler.”

   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı