Gündem Haberleri

  Unakıtan villaların yıkımı için başvurmuştu

  Hürriyet Haber
  02.02.2006 - 14:14 | Son Güncelleme:

  Üsküdar Belediye Başkanı Mehmet Çakır, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın, villasını yıkmak için kendilerine 18 Ekim 2005 tarihinde talepte bulunduğunu bildirdi.

  Mehmet Çakır, talebi üzerine Unakıtan'ın Çamlıca'daki villasına yıkım ruhsatı belgesi hazırlandığını ve belgenin imza aşamasında olduğunu söyledi. Çakır, ”Sayın Bakan, villasını yıkmak için 18 Ekim 2005 tarihinde bize talepte bulundu” dedi.


  Unakıtan'ın aynı yerde bulunan diğer villasının kaçak durumunda olduğu için talepte bulunmasının söz konusu olmadığını söyleyen Çakır, ”Şu anda her 2 villa da boş ve kapıları, pencereleri ve diğer doğramaları sökülmüş durumda” diye konuştu.

  Mehmet Çakır, Unakıtan'ın depreme dayanıksız olan villalarının yıkımını büyük bir ihtimalle kendi imkanları ile piyasadan sağlayabileceği araç ve ekiplerle yaptıracağını anlattı. Unakıtan'ın arazisinin 2 bin 210 metrekare olduğunu dile getiren Çakır, Unakıtan'ın villalarını yıktıktan sonra öngörülen plan şartları içinde bina yapabileceğini ve buraya 330 metrekarelik oturumda inşaat yapılabileceğini kaydetti. Üsküdar Belediye Başkanı Çakır, Bakan Unakıtan'ın 330 metrekarelik oturumda inşaatı plan şartları içinde kendi arzusuna göre, taban oturumu 330 metrekarelik bir bina, 160-

  170 metrekarelik 2 bina veya 100'er metrekarelik 3 bina olarak inşa edebileceğine dikkat çekti. Çakır, yeni inşaat için Bakan Unakıtan'ın harcını, masrafını yatırdıktan sonra plan şartları içinde yeni projenin tasdikini yaptırması gerektiğini bildirdi. 

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı