Gündem Haberleri

  Unakıtan villaları yıkıyor

  NTV
  01.02.2006 - 16:14 | Son Güncelleme:

  Maliye Bakanı Unakıtan SİT alanına yapılan ve kanun değişikliği ile kaçak olmaktan kurtulan villalarını yıkacağını açıkladı. Unakıtan, villaların yenileceğini belirtti.

  NTV'ye konuşan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, “Birinci villam ruhsatlıdır. 1983’ten beri oturduğum yer. İlk ruhsata göre dört villa yapma hakkım vardı, yapmadım. İkinci villa da planlar büyükşehir belediyesinden geçirilmediği için kaçak durumuna düştü. Ben zaten ikisini de yıkacağım” diye konuştu. Kendi villasının depremden zarar gördüğünü belirten Unakıtan, "İki binanın da yenilenmesi gerekiyor" dedi.

  Galataport ihalesine ilişkin açıklamalar yapan Unakıtan, Danıştay’ın yürütmeyi durdurma gerekçesine bağlı olarak ihalenin yenileneceğini kaydetti. Maliye Bakanı Unakıtan, ihaleye ilişkin süreci “YPK’dan karar geri çekildi. Türkiye Denizcilik İşletmeleri’nin iptal kararı vermesi lazım. Bunun bana gelmesi lazım ve son olarak da Başbakan’ın onaylaması gerekecek.Yeni süreçte Danıştay’ın gerekçesine uygun bir ihaleye çıkılması lazım” sözleriyle anlattı.

  YENİ İHALEYİ ÖİB YAPACAK

  Yeni ihaleyi Özelleştirme İdaresi’nin yapacağını belirten Unakıtan, yeni sürecin TDİ İhale Komisyonu’nun kararını vermesiyle başlayacağını ifade etti.Mal varlığı tartışmalarına da değinen Unakıtan, “Ben birşey demedim dersem söylememişimdir. Herhangi bir siyasi lideri bırakın, sade vatandaşın hesabına yönelik açıklamam bile olmaz. Maliye Bakanı açıklarsa, kuruşuna kadar açıklar. Onlar dedikodularla muhalefet yapıyorlar. Bir takım senaryolar üreterek beni yıpratmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı