Gündem Haberleri

  Unakıtan: Türkiye'nin önü açık

  A.A
  29.07.2007 - 08:53 | Son Güncelleme:

  Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, “Türkiye'de çok hızlı bir kalkınma olacaktır. Türkiye'nin önü açık” dedi.

  Bakan Unakıtan, Bilecik il girişinde Vali Musa Çolak, Osmaneli ilçesi Belediye Başkanı Selahattin Çetintaş ve İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Hüseyin Çelik tarafından karşılandı.

  Gazetecilerin 22 Temmuz seçimleriyle ilgili soruları üzerine Bakan Unakıtan, Türk milletinin AK Parti hükümetinin yaptığı hizmetleri çok iyi değerlendirdiğini söyledi.

  Bakan Unakıtan, şöyle konuştu:

  “Türk milleti ülkenin geleceğinin de bu partiyle olacağını anladı ve bunu çok iyi değerlendirdi. Ona göre de oylarını kullandı. Dolayısıyla bugünkü başarı bana göre Türk milletinin başarısıdır. Türk milletinin tercihini doğru kullanmasıdır. O bakımdan Türkiye için şimdi daha istikrarlı, daha huzurlu, daha hızlı bir kalkınma olacak. Gelecek günler buna gebe. Türkiye'de çok hızlı bir kalkınma olacaktır. O bakımdan Türkiye'nin önü açık.”

  Bakan Unakıtan yeni kabinede tekrar görev alıp almayacağı yönündeki bir soruya şu yanıtı verdi:

  “Yemin töreninden sonra Cumhurbaşkanı, Başbakanımıza yeni hükümeti kurma yetkisi verir. Bu normal anayasal prosedürdür. Ondan sonra yeni hükümet kurulduğunda da beraber göreceğiz. Ama buralara hizmet etmek de benim için çok güzel bir duygu.”

  Bakan Unakıtan, Bilecik'te Şeyh Edebali Türbesini ziyaret ederek, dua etti. Unakıtan, Bilecik Belediyesi tarafından yeni düzenlemesi yapılan Cumhuriyet Meydanı'nda incelemelerde bulunduktan sonra kent ormanlık alanında vatandaşlarla sohbet etti.
  Bakan Unakıtan ve eşi Ahsen Unakıtan daha sonra kentten ayrıldı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı