Gündem Haberleri

  Unakıtan Ailesi’ne dayak suçlaması

  Ömer BİLGE / LEFKOŞA
  27.10.2011 - 01:40 | Son Güncelleme:

  Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, eşi Ahsen Unakıtan ile kızı ve damadı, KKTC’de kiraya verdikleri deponun kilidini değiştirmek isterken müdahale eden bekçiyi dövmekten karakolluk oldu.

  KKTC’de bekçiyle kavga, Kemal Unakıtan’ın kızı Zeynep Çaylık ve damadı Metin Çaylık’a ait AKG şirketine kayıtlı Magosa limanı serbest bölgedeki depoda meydana geldi. Magosa Liman Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Çaylık çifti 2006’da 21 yıllığına devletten serbest limanda arazi kiraladı ve üzerine de 8 bin metrekarelik depo inşa etti. Çaylıkların, şirketi maddi sıkıntıya girince Magosa Liman Müdürlüğü’nden depoyu kiralamak için izin istedi. Unakıtan’ın kızı ve damadı, müdürlüğün olumsuz cevabına rağmen depoyu İbrahim Tokkan adlı işadamına 60 bin Euro’ya (150 bin TL) kiraladı. İddialara göre, Çaylık çifti bir süre sonra depoyu kiralamaktan vazgeçince kiracı Tokkan da parasını geri istedi. Bunun üzerine Kemal Unakıtan, eşi Ahsen, kızı Zeynep ve damadı Metin Çaylık dün akşam deponun kilidini değiştirme girişiminde bulundu.

  Olayı gören bekçi Güven Püsküllü, Kemal Unakıtan’a depoya giremeyeceklerini söyleyince sinirlenen Ahsen Unakıtan elindeki çantası ile bekçiyi dövdü. Bekçinin şikayeti üzerine aile polis eşliğinde karakola götürüldü. Ahsen Unakıtan, kasti hasar, mülke tecavüz ve ciddi darp ile suçlanıyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı