Gündem Haberleri

  Unakıtan’a ahirette soracak

  Fahir ARIKAN/ANKARA
  26.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’a ait olduğu iddiasıyla bir gazetede yayınlanan, "Bir partinin 150 trilyon, genel başkanının hesabında da ’muazzam’ para olduğu" açıklamasını, bu kez de İslami argümanlarla yanıtladı.

  Baykal dün CHP grubunda, Unakıtan’la ilgili olarak "İslamiyetteki en büyük günahlardan biri de iftira atmaktır. Kendisiyle ahirette hesaplaşılacak" dedi. Baykal konuşmasını şöyle sürdürdü:

  SANA NE?

  Üç önemli sorun var. Birincisi, Maliye Bakanı’nın bir kurumun, kişinin hesaplarıyla ilgili açıklama yapmaya yetkisi var mı? İkincisi, Maliye Bakanı’nın, ’bir kişinin, kurumun şu kadar parası, mal varlığı var’ diyerek şikayet etmeye hakkı yok. Sana ne miktarından, sana ne? Konunun üçüncü boyutu da yapılan açıklamanın doğru olmaması.

  BAKANIN DEDİKODUSU

  Açıklamanın ardından sözkonusu gazete, bakanlıktan aranarak, "Elinizde teyp bandı var mı?" diye soruluyor. Olmadığı açıklaması gelince de Maliye Bakanı’ndan "Ben böyle birşey söylemedim" açıklaması geliyor. Bunun adi bir dedikodu olduğu ortaya çıktı. Bakan yalan söylüyor; söylediğini yalanlarken de yalan söylüyor. Bunun hesabı ahirette sorulacak. Maliye Bakanı kendisine çekidüzen versin, toparlansın. Dedikodu yaparak bakanlık yapılmaz. En kısa sürede benim ve Başbakan Erdoğan’ın özel mali hesaplarını inceleyerek açıklamalıdır. Ama on yıl, beş yıl, bir yıl önceki banka hesaplarını da açıklamalıdır. CHP ve AKP’nin kayıtiçi ve dışı mali hesaplarını da açıklamalıdır.

  Kaz yedi

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal kuş gribi tartışmalarının yaşandığı bugünlerde, Kars’tan getirilen kazları yedi. Baykal, kuş gribi nedeniyle kanatlı hayvanlara yönelik bir ürkeklik olduğunu belirterek, "Hijyenik şartlarda yetiştirilen ve kesimi yapılan kanatlı hayvanlarımızda hastalık tehlikesi yoktur. Kaz etinden oluşan yemeğimizi yiyerek, özellikle kanatlı hayvan sektörümüze de moral destek vermeyi amaçladık" diye konuştu. Baykal’a kaz ziyafetinde, CHP’nin Merkez Yönetim Kurulu üyeleri de eşlik etti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı