Gündem Haberleri

  Umutevi karıştı

  Hürriyet Haber
  19.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sokak Çocuklarını Koruma Derneği'nde yolsuzluklar ayyuka çıkınca Başkan istifa etti. Denetçiler, çeşitli faturalarda usulsüzlük belirledi.

  Kurulduğu 1996 yılından bu yana yüzlerce genci sokakta yaşamaktan kurtaran Sokak Çocuklarını Koruma Derneği karıştı. Yolsuzluk olaylarının ayyuka çıkması üzerine, dernek başkanı Kadriye Çiftçibaşı istifa etti. Genel kurul yeni yönetimi işbaşına getirirken, denetçiler cep telefonu ve benzin faturalarında usulsüzlük tespit etti.

  Denetçi raporlarına göre, Çiftçibaşı 300 milyon liralık cep telefon faturasını dernek kasasından ödetti. Telekom'un Umutevi'ne yerleştirdiği telefondan kaçak hat çekilmesi yüzünden 500 milyon ceza ödendiği ortaya çıktı. Umutevi eski müdürü İsmail Güner'in derneğe ait 300 milyonu zimmetine geçirdiği iddiaları ise ortalığı iyice karıştırdı.

  Kadriye Çiftçibaşı ise iddiaları şöyle cevapladı: ‘‘Ben gece yarıları sokaklardan çocuk topladım. Hastalananları hastaneye götürdüm. Bunların yol masraflarını elbetteki dernek ödeyecek. Telefon faturalarını da aynı yekilde dernek öder. Ben çocuklar için mücadele ederken beni suçlayanlar evlerinde oturuyorlardı.’’

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı