Gündem Haberleri

  Umudumuz özel ekip

  Taylan YILDIRIM / DHA
  01.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gaziantep’teki son bombalı saldırıyı aydınlatan Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı’nın özel ekibi İzmir’de maganda kurşunundan ölen Umut için çalışıyor şimdi.

  İZMİR Karabağlar’da pazartesi gecesi parkta oynarken kimliği belirsiz bir kişinin silahından çıkan kurşunla ölen Umut Ceylan (6) olayını çözmek için, Gaziantep’teki son bombalı saldırıyı aydınlatan Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı’nın özel ekibi görevlendirildi. Şehit Kamil ilçesinde bayram günü 10 kişinin ölümü, 68 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan saldırıdaki delilleri bulan ekip, dün sabah İzmir’e geldi.

  ‘Umudumu söndürmeyin’

  Özel ekip, ilk iş olarak olayı soruşturan Cinayet Büro Amirliği ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleriyle birlikte olay yerinde inceleme yaptı. Bu sırada olay yerine gelen Umut’un annesi Gülhan Ceylan, gözyaşları içinde, “Sizlere güveniyorum. Arkamda olduğunuzu biliyorum. Umudumu söndürmeyin, katili bulun” dedi. Acılı annenin polis eşliğinde evine gönderilmesinin ardından ekipler, olay yerini gören çatılarda özel aletlerle araştırma yaptı.

  Yön belirlendi

  Olayı gören tüm yerlerin fotoğraflarını çekip ölçümlerini yapan ekip, daha önceki araştırmaların da sonuçlarını değerlendirdikten sonra kurşunun geldiği yönü büyük oranda tespit etti. Kurşunun yüksek bir bölgeden geldiği saptanırken, Halide Edip Adıvar Caddesi Yeşildere Caddesi yanındaki bölgelerden gelmiş olabileceği öne sürüldü. İlk incelemelere göre Umut’un vücudundaki mermi çekirdeğinin çıktığı tabancanın daha önce eldeki verilere göre hiçbir olayda kullanılmadığı saptandı.

  Özel ekibe, otopsiyi yapan Adli Tıp Uzmanı Dr. Fatih Şen de katıldı. Şen, kurşunun etkili öldürme mesafesi olan yaklaşık 200 metrelik uzaklığın son anlarında, kinetik enerjisinin bitmek üzere olduğu anda Umut’un vücuduna saplandığını söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı