Gündem Haberleri

  Umre hatırası

  Hürriyet Haber
  29.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye’de okulların yarı yıl tatiline girmesinin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen uygun fiyatlar ve kampanya ile Suudi Arabistan’a umre için gelen Türk öğrenciler Kabe’de büyük heyecan yaşadılar.

  Kabe’ye gelirken özel dualar hazırladıkları da öğrenilen öğrenciler, aileleri ve diyanet yetkilileri ile birlikte Kabe’de umre yaptılar. Bazı öğrenciler de aileleri ile birlikte ilk günlerinde Mekke’de yerleşik bulunan Türklerin açtıkları sofralarda oruçlarını açtılar. Öğrenciler, iftar sofrasında hurma yediler, zemzem ve Arap kahvesi içtiler. AA’nın Kabe’nin geleneksel iftar sofralarında görüştüğü Türk öğrenciler Kabe’yi görmekten büyük mutluluk duyduklarını söylediler.
  Kabe’nin televizyonlardakinden daha değişik bir heyecana ve mutluluğa sebep olduğunu dile getiren Türk öğrenciler, okullardaki arkadaşları ve buraya gelemeyen aileleri ile din kardeşleri için dua ettiklerini de ifade ettiler.

  Toplam 2 bin 694 Türk

  Diyanet İşleri Başkanlığı Mekke temsilciliğinden alınan bilgilere göre ilk kafilede toplam 2 bin 694 Türk umre için Suudi Arabistan’a geldi. Bunların bin 395’i direkt Mekke’ye, bin 299’u ise Medine’ye indi. Türkler, Mekke ve Medine’de 5’er gün olmak üzere toplam 10 gün kutsal topraklarda kalacaklar.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı