Gündem Haberleri

  Ümraniye'de şüpheli çanta paniği

  Haluk ATALAY/İSTANBUL, (DHA)
  17.05.2011 - 14:18 | Son Güncelleme:

  ÜMRANİYE’de bir sokak levhasının dibine atılan küçük bir bel çantası, bomba paniğinin yaşanmasına neden oldu. Cadde kısmen taşıt trafiğine kapatılırken, çantanın içinin boş olduğunu ortaya çıktı. Polis, çantanın çevresinde sandalyeler ile karton çöp kutularını kullanarak güvenlik şeridi oluşturdu.

  Alemdağ Caddesi Numara 96’da bulunan özel bir banka şubesinin önündeki sokak işaret levhasının dibine kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından küçük bir bel çantası bırakıldı. Şüpheli çantayı gören vatandaşların ihbarı üzerine adrese gelen Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, hemen çantanın çevresinde güvenlik şeridi oluşturdu.

  Polis, güvenlik şeridi oluştururken, siyasi partilerin seçim irtibat bürolarından destek aldı. Bürolardaki sandalyeler ile karton çöp kutularını alan ekiplerin çantanın etrafından 3 sıra şerit oluşturması, çalışmayı izleyenlerin ilgisini çekti. Yapılan güvenlik şeritleri nedeniyle Alemdağ Caddesi kısmen taşıt trafiğine kapandı. Geçiş tek şeritten verilirken, cadde üzerinde uzun taşıt kuyrukları oluştu.

  BANKA BOŞALTILDI

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Bomba İmha Ekibi’nin gelmesinin ardından, çantaya yaklaşık 5 metre mesafede olan özel banka şubesi boşaltıldı. Özel kıyafetlerini giyen, giysisinin ağırlığı ve elindeki ‘jammer’ adı verilen sinyal kesici cihaz nedeniyle rahat hareket edemeyen bomba uzmanı, ilk şeridi elindeki falçatayla kesti, diğer şeritlerin ise eğilerek altından geçti. Bomba uzmanı, çantanın boş olduğunu tespit etti. Bunun üzerine polisler, cadde üzerindeki sandalyeler ile karton çöp kutularını kaldırarak, caddeyi taşıt trafiğine açtı.

  Bomba İmha Uzmanı’nın ‘jammer’ adı verilen cihazla çantanın yanına yaklaşması, çevrede bulunanlarca cep telefonlarıyla görüntülendi. Vatandaşlar, çantanın boş olduğunun anlaşılmasıyla rahat bir nefes aldı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı