Gündem Haberleri

  Ümraniye Paris olacak

  Hürriyet Haber
  02.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan İMES Kavşağı'nın açılışında Ümraniye'yi Paris gibi yapacaklarını söyledi. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sakıp Sabancı'nın da katıldığı açılış töreninde bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna merkezi hükümetin kendilerine zorluk çıkarmasından yakındı. İstanbul'da devlet kurumlarının yapması gereken baraj, kavşak, su dağıtımı gibi birçok hizmeti, belediyenin yaptığını anlatan Gürtuna, ‘‘Anadolu yakasında, E-5 üzerine raylı sistem yapmak istiyoruz ama merkezi hükümetten onay bekliyoruz. İstanbul halkı bunu beklemeye mecbur mu? Bir süre daha bekleyip sonra inşaatı başlatacağız. Durdururlarsa durdursunlar’’ dedi.

  İMES Kavşağı'nın bulunduğu Ümraniye'ye ‘hizmete devam’ sözü veren Gürtuna, ‘‘Alemdağ Caddesi'ni Champs Elysees, Ümraniye'yi Paris gibi yapacağız. İnsanlar artık gelip, buraları görecekler’’ dedi. Konuşmalardan sonra kavşak Gürtuna ve beraberindekiler tarafından açıldı.

  Ümraniye Belediye Başkanı Mehmet Bingöl, Ümraniye Kaymakamı Ali Yılmaz'ın da katıldığı tören öncesinde ünlü sanatçı Mustafa Keser bir konser verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı