GeriGündem Ümraniye Belediyesi hangi partide? Ümraniye'nin mevcut Belediye Başkanı Hasan Can kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ümraniye Belediyesi hangi partide? Ümraniye'nin mevcut Belediye Başkanı Hasan Can kimdir?

Ümraniye Belediyesi hangi partide? Ümraniye'nin mevcut Belediye Başkanı Hasan Can kimdir?

İstanbul'un ilçeleri arasında yer alan Ümraniye'de belediyenin hangi partide olduğu, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi, vatandaşlar tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer aldı. Söz konusu durum hakkında bilgi almak adına internette araştırma yapan vatandaşlar bir yandan da Ümraniye’nin mevcut Belediye Başkanı Hasan Can'ın kim olduğunu araştırıyor. Peki, Ümraniye Belediyesi hangi partide?

Ümraniye Belediyesi'nin 2014 Yerel Seçimleri'nde hangi parti tarafından kazanıldığı ve mevcut belediye başkanının kim olduğuna dair bilgiler, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi merak ediliyor. İşte, konuya ilişkin detaylar ve Ümraniye'nin mevcut Belediye Başkanı Hasan Can hakkında bilgi...

2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde AK Parti'nin adayı Hasan Can seçimleri kazandı ve o tarihten bu yana Ümraniye Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. AK Parti, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde ise İsmet Yıldırım'ı aday gösterdi.

MEVCUT BELEDİYE BAŞKANI HASAN CAN KİMDİR?

1953 Balıkesir doğumludur. 1961'den bu yana Ümraniye'de ikamet etmektedir. İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nden mezun olduktan sonra Ankara Laborant Meslek Lisesi'nde öğretmenlik yapmıştır.

Aynı yıllarda ikinci üniversite olarak ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde de öğrenim gören CAN, yedek subaylık sonrasında ticarete atılmıştır.

Gençlik yıllarından itibaren aktif siyaset içinde yer alan CAN, Refah Partisi Ümraniye İlçe Başkanlığı ve İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

AK PARTİ İstanbul Teşkilatı'nda tanıtım ve medyayla ilişkilerden sorumlu kurucu il başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2004 yılı Yerel Seçimlerinde AK Parti Ümraniye İlçesinden Belediye Başkanı seçilmiş ve halen görevine devam etmektedir. CAN, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle