Gündem Haberleri

  Ümit Besen'in adı nikah salonuna verildi

  DHA
  03.07.2012 - 12:31 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de Konak Belediyesi tarafından yapılan nikah salonuna, ’Nikah Masası’ şarkısı ile belleklere kazınan ünlü şarkıcı Ümit Besen’in adı verildi.

  Konak Belediyesi, Güzelyalı Kültür Merkezi’nin giriş katının bir bölümünü, bu bölgede ihtiyaç olması nedeniyle nikah salonu olarak düzenledi. Nikah salonuna, Ümit Besen’in adı verildi. 5 Temmuz Perşembe günü saat 20.00’de yapılacak açılışa Ümit Besen’in de katılacağı belirtildi.

  Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, "Ben gençliğimde Ümit Besen şarkılarını dinlerdim. Çevremde bazı insanlar bunu bir suç gibi değerlendirirdi. Türkiye o zamanlardan bugüne çok mesafeler kat etti. Artık şekilcilik, şablonculuk çağı geride kaldı. Lahmacun yiyene, başını örtene, Ümit Besen dinleyene tepeden bakma zihniyeti artık bitti. Biz büyük bir ülkeyiz, büyük bir kardeşlik coğrafyasında yaşıyoruz. Ümit Besen, milyonlarca aşık gencin duygularına tercüman olmuş, gönül gözüyle yaptığı şarkılarla hepimizi kendine çekmiş dev bir sanatçıdır. O büyük bir sevda insanıdır. Konak Belediyesi olarak ustamıza, ilk defa sahneye çıktığı İzmir’de halkın isteği ile bu jesti yaparak, hem kendisine, hem sevenlerine bir hediye vermiş olduk. Gönüllerin buluşma noktası Konak’ta, gönül adamı Ümit Besen Nikah Salonu, tüm evlenecek gençlerimize uğurlu gelsin. Burada evlenen gençler Türkiye’nin ümidi olsun" dedi.

  Nikah salonuna adı verilen Ümit Besen’in, 5 Temmuz Perşembe günü, açılışın ardından İzmirli sevenlerine Güzelyalı Fuat Göztepe Parkı’nda saat 20.30’da bir konser vereceği belirtildi.

  BESEN hurriyet.com.tr'YE KONUŞTU

  Konak Belediyesi tarafından yapılan nikah salonuna isminin verilen Ümit Besen, duygularını hurriyet.com.tr'ye anlattı.

  Besen, “Belediye Başkanı İstanbul'da buluştuğumuzda bana arzularını iletmişti. Ben insanların gönlünde yazılı olduğumu düşünüyorum. Böyle şeylere alışkın olmadığım için biraz garip geldi ama çok mutlu oldum . Evlenen herkese umarım mutluluk getiririm” dedi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı