Gündem Haberleri

  MGK’dan isim vermeden sert PYD çıkışı: Uluslararası terör örgütü kapsamında tescil edilmeli

  Uğur ERGAN / ANKARA
  21.10.2015 - 23:47 | Son Güncelleme:

  Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Suriye’de IŞİD’le mücadelede ABD ve Rusya’nın destek vermekten çekinmediği PYD’yi ima ederek bu örgütün “uluslararası boyutta terör örgütü olarak kabul edilmesi” çağrısı yaptı.

  Dünkü MGK toplantısının ardından yayınlanan bildiride, PYD ve IŞİD’e aynı paragrafta yer verilerek, “Bölücü terör örgütünün Suriye’deki uzantılarının da uluslararası alanda terör örgütleri kapsamında tescilinin gerekliliğinin altı çizilmiş, DEAŞ (IŞİD) terör örgütüne karşı mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği vurgulanmıştır” denildi.

  Bildiride PKK ve “Paralel yapıyla” mücadele ve Ankaraki canlı bombalı saldırıya ilk paragrafta yer verildi. Bildiride “Milletimizin bir arada yaşama iradesini, ülkemizdeki huzur ve barış ortamını ortadan kaldırmayı hedefleyen terörist faaliyetler içindeki örgütler ve uzantıları ile milli güvenliğimizi tehdit eden ve terör örgütleriyle işbirliği içerisinde hareket eden paralel devlet yapılanmasına karşı yürütülen kararlı mücadelenin çok yönlü olarak sürdürüleceği” vurgulandı. 

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı