GeriGündem Ulusal bir mücadele projesi hazırlanmalı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ulusal bir mücadele projesi hazırlanmalı

Ulusal bir mücadele projesi hazırlanmalı
refid:15096135 ilişkili resim dosyası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün saat 10.00’da İstanbul’da görüşeceği Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, “Terörle mücadele iktidarın kişisel ihtiraslarından kurtarılmalı. Ulusal bir mücadele projesi hazırlanmalı” diyecek.

Gül’le buluşması öncesinde kurmaylarıyla süreci değerlendiren Kılıçdaroğlu’nun mesajları şunlar olacak: “AKP’nin değil, bizzat devletin sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hazırlayacağı bir strateji belirlenmeli. AKP’nin açılım adı altında ortaya attığı, ancak içini doldurmadığı siyasi söylemlerden vazgeçilmeli. AKP kökenli bir siyasi çözümün, Türkiye için hiçbir inandırıcılığı olmaz.Türkiye, geri döndürülmesi zor bir toplumsal bölünmüşlüğe doğru gidiyor. Bunun nedeni AKP açılım politikalarıdır. Halkın, sorunun çözümüne yönelik inancının yeniden artması için AKP politikaları dışında bir strateji geliştirilmelidir.’’
Kılıçdaroğlu, Gaziantep’te sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir araya geldiği kahvaltının ardından soruları yanıtladı. Zirvelerden bir sonuç çıkıp çıkmadığına ilişkin soru üzerine Kılıçdaroğlu, “Zirvelerden sonuç çıkması için sağlıklı bir ön çalışmanın yapılması ve yetkililere sunulması gerekiyor. Böyle bir çalışma var mı, yok mu bunu bilemiyoruz” dedi.

Taziye evi temeline harç


m KILIÇDAROĞLU Gaziantep’ten Adıyaman’a geçerken, yol boyunca partililerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Yavuzeli İlçesi’nde kalabalığa kısa bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, daha sonra hayatını kaybeden bir partilinin yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu. Kılıçdaroğlu, ilçeden ayrılırken Hüseyin Aktaş Taziye Evi’nin temeline ilk harcı attı.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle