Gündem Haberleri

  Uludağ'da kaybolan gençleri jandarma buldu

  Haşmet DENKLİ / BURSA, (DHA)
  23.01.2011 - 12:25 | Son Güncelleme:

  ULUDAĞ’da Oteller Bölgesi’nden Sarıalan’a otomobil gösterisini izlemek için kestirme yolu kullanarak yaya gitmek isteyen 3 lise öğrencisi kayboldu. Cep telefonuyla ulaştıkları jandarma arama-kurtarma ekipleri gençleri işaret fişeği kullanarak bir saatlik çalışma sonucu buldu.

  Bursa’da oturan ve üçü de 18 yaşında olan lise son sınıf öğrencileri Melih Gürkan, Mehmet Öztürk ve Aytuğ Erdil, dün hafta sonu tatilinde snowboard yapmak için Uludağ’ın Oteller Bölgesi’ne geldi. Burada bir süren kayan gençler, Sarıalan Mevkii’nde yapılan otomobil gösterisini izlemek istedi. Oteller Bölgesi’nden 6 kilometre uzaklıkta bulunan Sarıalan’a gitmek için kestirme olsun diye ormanlık bölgeyi kullanan gençler sis yüzünden yönlerini kaybetti. Kaybolduklarını anlayan gençler, cep telefonları ile ailelerini ve jandarmayı arayarak yardım istedi.

  İŞARET FİŞEĞİ YARDIMIYLA BULUNDULAR

  Haber verilmesi üzerine harekete geçen Uludağ Jandarma Komutanlığı arama-kurtarma ekipleri gençlerin ormanlık alana girdiği ODTÜ tesislerine gelerek işaret fişeği attı. Şarjları bitmesin diye cep telefonundan gençlerle mesaj yoluyla haberleşen jandarma, işaret fişeğini gören gençlerin yönlendirmesiyle bölgeye ulaştı. Ayakları ıslandığı için üşüyen ve donma tehlikesi geçiren gençlere, getirildikleri Oteller Bölgesi’ndeki 112 Acil Servis istasyonunda ilk müdahale yapıldı. Kuru giysi verilen ve serum takılan gençler ifadeleri alındıktan sonra Bursa’ya gönderildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı