Gündem Haberleri

Uludağ ve Erciyes'te kar turizmcinin yüzünü güldürdü

Hürriyet Haber
21.11.2001 - 14:18 | Son Güncelleme:

Yurdun çeşitli yerlerinde yaşamı zorlaştıran kar yağışı Erciyes başta olmak üzere kış turizmi merkezlerinde yüz güldürdü. Hotel Dedeman Erciyes Genel Müdürü Adnan Özgür, kar kalınlığının 50 santimetreyi aşmasının sevincini yaşadıklarını ve geçen yıl yaşanan kar sıkıntısını unuttuklarını belirtti.

Özgür, Erciyes'e Kasım ayında 20 yıldan bu yana ilk kez bu kadar fazla miktarda kar düştüğünü de belirterek, şunları söyledi: ''Dün gece başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı, turizimcilerin yüzünü güldürdü. Kayak merkezindeki pistlerde şu anda kar kalınlığı 50 santimetreyi aştı. Kar araçlarıyla pistleri düzeltip kayak yapılır hale getiriyoruz. Gece de kar yağması bekleniyor. Yağışların sürmesiyle bu yıl kar sıkıntısı çekilmeyeceğini umuyoruz. Sezon için iyi bir başlangıç oldu. Kayakseverleri hafta sonunda Erciyes'e davet ediyoruz.''

Bu arada, Erciyes Kayak Merkezi'ne kar sağlamak için kar makinası alımından da vazgeçildi.

BURSA'DA DA KAR YAĞIŞI SÜRÜYOR

Türkiye'nin önemli kayak ve kış turizmimerkezlerinden Uludağ'da, kar yağışı devam ediyor.  Bursa Meteoroloji İstasyonu'ndan alınan bilgiye göre, Uludağ'da iki gün önce başlayan yağış sonucu, kayak merkezinde kar kalınlığı 31 santimetreye ulaştı.  

Meteoroloji yetkilileri, kar yağışının yarın sona ermesinin beklendiğini, ancak bölgenin cuma gününden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceğini bildirdiler.

Etiketler: son dakika , haberler
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı