Gündem Haberleri

  Uludağ’da düşe kalka kayak keyfi

  Hüseyin TÜCCAR-Haluk KAFAR/ BURSA, (DHA)
  31.01.2015 - 11:31 | Son Güncelleme:

  SÖMESTR tatilinde yoğunluk görülen Uludağ’da, tatilin tadını çıkartan gençler, düşe kalka kayak ve snowboard yapıyor. Jandarmanın olası yararlanma olayına karşın kar motoru ile sürekli devriye gezdiği Uludağ’da 112 Acil Servise günde ortalama 30’a yakın düşme veya çarpışma sonucu yaralanma olayları geliyor.

  Kayakseverlerin ’Beyaz Cennet’ olarak tanımladıkları Uludağ’da oteller, sömestre tatilinde doluluk oranı yüzde 90’a ulaştı. Kar kalınlığının 180 santim olarak ölçüldüğü Uludağ’da gençler gündüz kayak yapıyorlar gece eğleniyor. Özel dersler ile sadece iki saat içersinde kayak öğrenen gençler, pistlerde ilginç görüntüler sergiliyor. Bir çoğunun düştüğü pistlerde, çarpışma sonucuda kazalar yaşanıyor. Son 2 gün içersinde pistlerden uzaklaşarak kaybolan 4 kişiyi kurtaran Jandarma Arama ve Kurtarma Timleri’ni yaralanan kişileri ise ilk müdahalesini olay yerinde yaptıktan sonra ambulans ile 112 Acil Servise taşıyor. Uludağ 112 acil Servise günde ortalama 30 kişinin düşme veya çarpışma sonucu yaralanarak geldiği belirtildi.

  Bu yıl Arap turistlerinde büyük ilgi gösterdiği 5 bin yatak kapasiteli Uludağ’da 30’a yakın otel ve misafirhane bulunuyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı