Gündem Haberleri

  Ultraviyole ışınla kan izleri bulundu

  Hüseyin TÜCCAR-Selahattin BUDAKOĞLU/DHA
  04.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BURSA’nın Osmangazi İlçesi’nin Gökçeören Köyü’nde 12 Nisan’da başlarına tek kurşun sıkılarak öldürülen Murat Mert (36) ve sevgilisi Emine Aktaş (27) cinayeti çözüldü.

  Hırsızlık ve adam yaralama suçlarından kaydı bulunan Murat Mert’in, son olarak aynı suçlardan 80 kaydı bulunan Yunus Genç (25) ile görüştüğü belirlendi. Gözaltına alınan Yunus Genç, suçunu itiraf edip cinayet aleti tabancayı jandarmaya teslim etti. Mert’i hırsızlık malının paylaşımında çıkan tartışma sonucu öldürdüğünü söyleyen Genç ifadesinde şöyle dedi: “Olay günü Mudanya’dan bir otomobil kiralayıp ağabeyim Yusuf ve arkadaşlarım Taner Topsakal, Murat Çalışkan ve Aydoğan Aydın ile Nilüfer İlçesi’ndeki Kent Ormanı’na pikniğe gittim. Murat arayıp konuşmak istediğini söyledi. Alışveriş merkezinde buluştuk. Daha rahat konuşmak için ormanlık bir alana gittik. Aramızda tartışma çıktı. Murat’ı öldürdüm. Sevgilisi Emine Aktaş’ı ise tanıklık yapmaması için vurdum. Cesetleri ayrı ayrı yerlere bırakıp ağabeyim ve arkadaşlarımın yanına giderek pikniğe devam ettim.” Yunus Genç’in kiraladığı otomobilde ultraviyole ışınlar kullanarak incelemeler yapıldı. Otomobilde öldürülen sevgililerin kan izleri tespit edildi.

  Yunus Genç ile ağabeyi Yusuf Genç (30) mahkemece tutuklandı. Olay yerindeki ayakkabı ve lastik izlerinden gözaltına alınan Taner Topsakal (23), Murat Çalışkan (25) ve Aydoğan Aydın (30) tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı