Gündem Haberleri

  Ülkü Ocakları'ndan teröre protesto

  Hasan KAYA/ DÜZCE DHA
  27.10.2007 - 15:48 | Son Güncelleme:

  Düzce'de MHP ve Ülkü Ocakları'nın düzenlediği mitinge katılan yaklaşık 100 kişi terörü lanetledi.

  Düzce İstanbul Caddesi'nde toplanan yaklaşık 100 ülkücü ellerinde bayrak ve ‘Hepimiz Mehmetiz' yazılı pankartla Anıtpark'a yürüdü. Anıtpark'a giren ülkücüler polis aramasından geçti. Miting için alınan önlemler kapsamında Kocaeli'den de polisler gelirken, yaklaşık 300 polis görev yaptı. Atatürk Anıtı'na çelenk bırakan ülkücüler, saygı duruşunda bulunarak İstiklâl Marşı’nı okudu. Ülkücüler, ‘Tayyip oğlunu askere gönder' sloganı attı.
  Asker babası 45 yaşındaki Mehmet Değerli taşıdığı, ‘Oğlum, ya öl, ya da iki iti al gel' yazılı pankartla dikkat çekti. Mehmet Değerli, oğlu 22 yaşındaki Hüseyin Değerli'nin, Mardin’de jandarma komando olarak görev yaptığını, terhis olmasına 3 ay kaldığını belirterek, “En son 1 hafta önce görüştük. Bir haftadır haber alamıyorum. Benim oğlum orada Talabani ve Barzani'yi alıp gelmeli. Bir dönemde Tayip Erdoğan’ın oğlunun yerine görev yapmalı” dedi.
  Düzce Ülkü Ocakları Başkanı Çoşkun Günesen ise, Türkiye'yi parçalamak isteyenlerin yoğunlaştığı bir dönemi yaşadıklarını belirterek, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Miting konuşmaların ardından sona erdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı