Gündem Haberleri

  Ülke yol ayrımında

  Hürriyet Haber
  30.05.2008 - 00:26 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Ahmetbey beldesinde yaptırılan Ahmetbey Kültürevi’nin (AKEV) açılışı törenine katıldı.

  Baykal burada yaptığı konuşmada, Trakya halkını çok özlediğini ve Trakya insanıyla kucaklaşmaya geldiğini belirtti. Trakya’nın nabzını tutmak, "hali nicedir" diye sormak için Ahmetbey’e de geldiğini ifade eden Baykal, "Halinizi biliyorum. Türkiye yeni bir geleceğin yol ayrımındadır. Bu yeni düzen içinde neyi istiyoruz, neyi bekliyoruz? Türkiye’de yaşanan sorunlar ortada. Tarımda çiftçilerin sorunlarını biliyorum. Bunlara son vermek lazım. Bu, Türkiye için kaçınılmazdır" dedi. Bu sıkıntıların geçeceğini kaydeden Baykal, Trakya’nın ülkenin en verimli topraklarına sahip olduğunu söyledi. İnsanların bilgili olduğunu ancak izlenen politikalar nedeniyle çiftçinin ağladığını savunan Baykal, "İnşallah önümüzdeki dönemde, Trakya’ya sahip çıkılacak. Bu verimli topraklar İstanbul’un sıkıntısının boşalacağı yerler olmayacak. Yaşanan sıkıntıların hepsi aşılır. Atatürk Cumhuriyeti, laik cumhuriyet olarak, ulusal bütünlük içinde ülkemizi hak ettiği dürüst yönetime kavuşturacağız" diye konuştu.

  Baykal,AKP’nin Meclis araştırması teklifiyle ilgili, "Hem dinlendiğimizi kabul etmiyorlar hem de ’Gelin araştıralım’ diyorlar. Kabul etmiyorsun, neyi araştırıyorsun. Bu samimiyetsizliktir, tutarlı ve ciddi bir tavır değildir."
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı