Gündem Haberleri

  Ülke Erdoğan ve Baykal'dan kurtulmalı

  A.A.
  01.02.2006 - 17:39 | Son Güncelleme:

  DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, ”Türkiye'nin dışa bağımlı enerji politikaları yüzünden, en pahalı elektrik enerjisini kullanıyor” dedi.

  DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, DSP Antalya İl Başkanlığı'nı ziyaretinde partililere yönelik yaptığı konuşmada, hükümetin politikalarının başarısız olduğunu öne sürerek, bu yüzden, ekonomide büyük sıkıntılar yaşandığını ve bu sıkıntıların katlanılamaz boyutlara geldiğini iddia etti.

  Açıklanan ekonomik büyüme rakamlarının “hormonlu” olduğunu savunan Sezer, verilen büyüme rakamlarından halkın büyük kesiminin hiç pay almadığını ileri sürdü. Sezer, hükümetin, bir dış politikası bulunmadığını ve Türkiye'yi hak ettiği şekilde yönetmediğini de iddia ederek, şöyle konuştu: “Hükümetin Orta Doğu, Kafkasya, Irak ve Kıbrıs politikasının bulunmamaktadır. Kıbrıs elden gitti gidiyor. Şimdi yeni bir eylem planı açıkladılar. Bu eylem planı daha önce Rumlar tarafından kabul görmemiş olan Annan planı çerçevesinde bir eylem planı. Bu planın, 15-20 yıllık bir süreçte Kıbrıs'ta Türk varlığını sona erdireceğini biz biliyoruz.”

  “DIŞA BAĞIMLI ENERJİ POLİTİKASI”

  Sezer, Türkiye'nin enerji darboğazına girdiğini ve enerji darboğazının daha da derinleşeceğini öne sürerek, sözlerine şöyle devam etti: “Özellikle bu hükümet döneminde dışa bağımlı enerji üretimimiz yüzde 50'yi çoktan aştı. Doğalgaz kaynaklı elektrik enerjisi üretimimiz var. Oysa Türkiye'nin 300 yıl yetecek kömürü var. Elektrik enerjisi üretilebilmesi bakımından dünyanın en verimli rüzgarına sahibiz. Başka hiç bir ülkede olmayan su kaynaklarımız var ama bunlar değerlendirilmiyor. Dışa bağımlı enerji politikaları yüzünden, Türkiye dünyanın en pahalı elektrik enerjisi kullanıyor.”
  Sezer, partisinin hızla yükselişe geçtiğini savunarak, ”Türkiye'yi, hem Recep Tayyip Erdoğan'dan, hem de Deniz Baykal'dan kurtarmalıyız” diye konuştu.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı