Gündem Haberleri

  Ulak, Kahire'de yarışacak

  Hürriyet Haber
  22.10.2008 - 16:06 | Son Güncelleme:

  “Babam ve Oğlum” adlı filmle izlenme rekorları kıran yönetmen Çağan Irmak'ın son filmi “Ulak”, 18-28 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 32. Uluslararası Kahire Film Festivali'nde yarışacak.

  Çağan Irmak'ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği “Ulak”, Uluslararası Kahire Film Festivali'nin yarışmalı bölümüne
  seçildi.

  “Ulak”, 27. İstanbul Film Festivali'nde “Halk Jürisi Özel Ödülü” ve 15. Adana Altın Koza Film Festivali'nde Kaya Akkaya ile “Umut Veren En İyi Genç Erkek Oyuncu” ve “Halk Jürisi Özel Ödülü” aldı.

  Filmde, Çetin Tekindor, Hümeyra, Yetkin Dikinciler, Şerif Sezer, Kaya Akkaya, Melis Birkan, Feride Çetin, Şener Kökkaya, Mahir İpek, Zuhal Gencer Erkaya ve Mahmut Gökgöz rol alıyor.

  Dünya Film Müzikleri Ödülleri'nden “Yılın Keşfi Ödülü”nü kazanan Evantia Reboutsika'nın imzasını taşıyan filmin müziklerini, Greek String Orkestrası seslendirdi. Görüntü yönetmenliğini Mirsad Herovic, genel sanat yönetmenliğini Mustafa Ziya Ülkenciler'in üstlendiği film, İstanbul'un Kısırkaya köyünde senaryoya uygun tasarlanan bir köyde çekildi.

  Filmin konusu özetle şöyle: “Dolaştığı köylerdeki çocuklara Ulak İbrahim'in masalını anlatan Seyyah Zekeriya'nın bu kez durağı 'düzeni yekten bozulmuş' bir köydür. Masalını bu köyün çocuklarına da anlatmaya başlayan Zekeriya, köylülerin tepkisiyle karşılaşır. Çocukların umut besledikleri bu masalın sonunu merak etmesiyle Zekeriya anlatmaya devam eder. Gizemli seyyahın masalı, köydeki çocuklara umut aşılarken, köylülerin de düzeni sorgulamalarına neden olur.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı