Gündem Haberleri

  Uğur Kurt'u vuran polis 20 Mart'ta hakim karşısına çıkacak

  Serpil KIRKESER / İSTANBUL (DHA)
  31.12.2014 - 14:32 | Son Güncelleme:

  BİR yakınının cenaze törenine katılmak için gittiği Okmeydanı Cemevi’nde polisin silahından çıkan kurşunun başına isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden Uğur Kurt’un ölümüyle ilgili davada duruşma günü ve mahkemesi belli oldu. 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek davada, tutuksuz polis memuru S.K. "Olası Kastla Adam Öldürmekten" 20-25 yıl arasında değişen hapis istemiyle 20 Mart 2015’de saat 09.30’da hakim karşısına çıkacak.

  OLASI KASTLA ADAM ÖLDÜRMEDEN YARGILANACAK

  İddianameyi hazırlayan savcı Hasan Yılmaz, Uğur Kurt’u vuran polis memuru S.K.’nın "Taksirle adam öldürme" suçundan 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası ile yargılanmasını istemiş, dosyayı İstanbul 85. Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderilmişti.

  Dosyayı inceleyen 85. Asliye Ceza Mahkemesi, Uğur Kurt’u öldüren polis hakkındaki "taksirle adam öldürme" suçlamasını yetersiz bularak, suçun 20 ila 25 yıl arası hapis cezasını öngören "Olası kastla adam öldürme" olduğunu belirtip dosyayı "görevsizlik" kararıyla Ağır Ceza Mahkemesi'ne göndermişti.

  Dosya 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gittikten sonra sanık polis memuru S.K’nın avukatı görevsizlik kararına itiraz etti. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi de görevsizlik kararının usul ve yasaya uygun olduğunu belirterek, itirazı reddetti. 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin bu kararıyla polis memuru S.K’nın Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanması da kesinleşmişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı