Gündem Haberleri

  Uğur Acar’a gazete sansürü

  Ömer ERDEM / DHA
  30.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye’de ilk yüz nakli yapılan 19 yaşındaki Uğur Acar, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki odasında, ağabeyi Ali Acar’ın (22) refakatinde normal yaşamına hazırlanıyor.

  Yüzünü bir kez tesadüfen televizyonda gören Uğur Acar’a ağabeyi, gazeteleri, ameliyatla ilgili haberleri kestikten sonra veriyor. Doktorlar Uğur Acar’a yüzünü, şartlar uygun olduğunda, aynayla gösterecekler. Kapısında güvenlik görevlisi bekleyen odada kalan Acar, sıvı ağırlıklı besleniyor. Dik konumdaki yatağında mümkün olduğu kadar yerinden kalkmadan tedavisi süren Acar, dün sabah hemşiresini “Hoşgeldiniz” diye karşıladı.
  ‘Artık korkmayacaklar’
  Çoğunlukla kardeşiyle film izleyerek zaman geçirdiklerini söyleyen ağabey Ali Acar, şu bilgileri verdi: “Günlük gazetelerin hepsi geliyor. Kardeşimle ilgili tüm haberleri kestikten sonra gazeteyi kendisine veriyorum. Odadaki televizyonda da ana haber bültenleri dışında diğer programlar ile film seyrediyoruz. Kardeşim ameliyatın ardından moralinin çok yüksek olduğunu, çocukların korkulu rüyası olmaktan kurtulduğu için büyük sevinç duyduğunu söylüyor.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı