Gündem Haberleri

  ÜDS 2006-Mart dönemi başvuruları yarın başlıyor

  ANKARA (A.A)
  22.01.2006 - 17:32 | Son Güncelleme:

  Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS) 2006-Mart dönemi başvuruları, yarın başlayacak.

  2006-Mart ÜDS Sınavı, Alman, Fransız ve İngiliz dillerinde, fen bilimleri, sağlık bilimleri ve sosyal bilimler olmak üzere 3 ayrı alanda, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van illeri ile Lefkoşa'da merkezi olarak ÖSYM tarafından yapılacak.

  26 Mart tarihinde yapılacak sınav için kılavuz ve başvuru formları, 23 Ocak-1 Şubat 2006 tarihleri arasında üniversite rektörlüklerinden alınacak ve aynı adrese başvuru yapılacak. Sınavda 100 üzerinden 65 veya daha fazla puan alan doçent adayları, başarılı olacak.

  Yabancı dil koşulunu karşılamak için doktora ve sanatta yeterlilik sınavına girecek adayların da ÜDS'ye girmeleri ve 100 üzerinden 50 veya daha fazla puan almaları gerekiyor.

  ÜDS sonuçları yüksek lisans programlarına giriş için de kullanılabileceğinden, lisans programı mezunu ile lisans programlarının son sınıfında veya son sınıftan bir önceki sınıfta okuyan öğrenciler de bu sınava girebilecek. Ancak bu öğrencilerin ilgili üniversiteden yüksek lisans programları için ÜDS sınav sonuçlarının kullanıp kullanmayacağını öğrenmeleri gerekiyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı