GeriGündem Üçüncü günde üçüncü cinayet
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üçüncü günde üçüncü cinayet

Üçüncü günde üçüncü cinayet
refid:10458240 ilişkili resim dosyası

İzmir’de, kafaya tek kurşun sıkılarak işlenen cinayetlere dün bir yenisi eklendi. Balçova’da öldürülen iki kadının ardından, üçüncü kurban Konak’ta otomobilinde kurşunlanan travesti oldu. Üç cinayetin de 7.65 mm’lik aynı silahla işlendiği belirlendi. İzmir emniyeti 350 polisle seri katil avı başlattı.

İZMİR Balçova’da bankacı Esra Şahin (27) ile üniversite öğrencisi Ayşe Selin Ayla’nın (22) birer gece arayla öldürülmesinden sonra dün sabaha karşı Konak’ta, ‘Azra’ takma adlı Mustafa Has (30), kafasına tek kurşun sıkılarak öldürüldü. İzmir emniyeti 350 polisle seri katilin peşine düştü.
Dün saat 05.30’da, Kemeraltı Çarşısı 913 Sokak’ta Kavaslar İşhanı önünde park halindeki araçtan silah sesi gelince, yakındaki fırında çalışan işçiler polisi aradı. Polis şoför kapısı açık otomobilin direksiyon koltuğunda pantolonu indirilmiş bir travestiyi başından vurulmuş halde buldu. Kimlik kontrolunda öldürülen kişinin ‘Azra’ takma adlı Mustafa Has olduğu, sol kulağının arkasından yakın mesafeden başına ateş edildiği anlaşıldı.
Olay yerinde bulunan bir mermide iğne izi olmadığını saptayan uzmanlar, saldırganın ilk mermiyi namluya verirken düşürdüğünü, cinayeti ikinci mermiyle işlediğini belirledi.İki cinayet aynı silahtan

Olay yerinde bulunan boş kovan ise balistik incelemeye gönderildi. Kovanın, ikinci cinayetin kurbanı Ayşe Selin Ayla’nın öldürüldüğü 7.65 milimetrelik silahtan çıktığı belirlendi. İlk öldürülen bankacı Esra Yaşar’ın kafasından alınan kurşun çekirdeği üzerinde yapılan balistik inceleme sonucunda bu olayda kullanılan silahın da diğer iki cinayette kulanılan silahla aynı olduğu tespit edildi. Böylece her üç cinayetin de aynı silahla işlendiği belirlenmiş oldu.
Diğer iki cinayette olduğu gibi travesti Mustafa Has’ın iki cep telefonu ile çantasının da çalındığı belirlendi. Üç kişiden çalınan dört cep telefonuna ait sinyal bilgilerini de kontrol eden polis, cinayetlerin ardından telefonların en fazla 10 dakika içinde kapatıldığını tespit etti.

Tanıklar bilgi paylaşsın

İzmir Valisi Cahit Kıraç, İzmirliler’e “Bölgede önleyici polis hizmetleri, huzur timleri artırıldı. Vatandaşlarımızdan da polise destek vermelerini, görgü tanıklarından da bilgilerini paylaşmalarını istiyoruz” çağrısında bulundu.

İKİNCİ ROBOT RESMİ

Üçüncü günde üçüncü cinayet
Üçüncü günde üçüncü cinayet

Yeni hali

Eski hali

POLİSİN çevrede yaptığı incelemede bir işyerinin güvenlik kamerası görüntüsüne el konuldu. Güvenlik kamerasında yeşil montlu, kot pantolonlu, elinde siyah poşet olan birinin hızla bölgeden uzaklaşırken görüntüleri bulundu. Öldürülen iki genç kadının kafalarına sıkılan mermilerin giriş yönünden yola çıkan dedektifler, katilin 1.70-1.80 boyunda, yaşının ise 20-32 arasında olduğu yönünde tahminde bulunuyor.Şahitlerin ifadesine göre bir robot resim çizildi. Ancak üçüncü cinayetin ardından şahitler farklı ifade verince polis ikinci kez robot resim çizdirdi. Bu resimde katilin, saçının daha kısa, sakalının ise biraz daha uzun
olduğu bildirildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle