Gündem Haberleri

  Ücretsiz spor tesisi var, ancak ilgi düşük

  CİHAN
  09.04.2016 - 17:37 | Son Güncelleme:

  Türkiye’de gelecek nesillerin sporla büyümesini sağlamak amacıyla, belediyeler tarafından birçok şehirde ücretli ve ücretsiz spor parkları yapılıyor. Ancak bu spor alanlarının atıl görüntüsü dikkat çekiyor.

  Metropollerde yapılan bir araştırmaya göre her 10 anneden 2’si ve yine her 10 babadan 2’si düzenli spor yapıyor. Annelerin yaklaşık yarısı spor olarak yürüyüşü tercih ediyor. Bu da daha çok çocuklarını okula götürüp getirme veya markete gidip - gelme şeklinde gerçekleşiyor. Çocuklara bakıldığında da sadece 10 çocuktan 2’si düzenli spor yapıyor.

  Avrupa ülkelerinde ise durum farklı. Bu ülkelerde yaşayanların yaklaşık yüzde 50’si haftada en az bir kere spor aktivitesi gerçekleştiriyor. İsveçliler ve İrlandalılar spor konusunda öncü ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. İskandinav ülkelerinde ise spor yapanların oranı yüzde 70’lerde.

  Son 4 yıldır eğlence ve turizm sektörünü bir araya getiren Tureks Uluslararası Fuarcılık, bu yıl 5.'sini düzenleyeceği ATRAX Fuarı’nın konseptini sporu daha fazla hayatımıza yerleştirmek adına 'Sporcu Şehirler Daha Eğlenceli' konseptiyle gerçekleştirecek.

  Etiketler: tesis , istanbul , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı