GeriGündem Uçaktan indirilen bavul alev aldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Uçaktan indirilen bavul alev aldı

TÜRK Hava Yolları’nın (THY) Tahran-İstanbul seferini yapan uçağının kargo bölümünden çıkartılan bavul alev aldı.

TÜRK Hava Yolları’nın (THY) Tahran-İstanbul seferini yapan uçağının kargo bölümünden çıkartılan bavul alev aldı. Atatürk Havalimanı’nın uçak indikten sonra kargo boşaltımı sırasında apronda meydana gelen olayda bavula hemen müdahale edilerek yangın söndürüldü. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.

ÇAKMAK GAZI BAVULU TUTUŞTURDU

Türk Hava Yolları'nın (THY) TK 1277 sayılı Tahran-İstanbul seferini yapan uçağının kargo bölümünden çıkartılan bavul yandı.Atatürk Havalimanı’nda uçak indikten sonra kargo boşaltımı sırasında apronda meydana gelen olayda dumanı farkeden görevliler bavula hemen müdahale edilerek yangını söndürdü. Şanlıurfa isimli TC-JRB kuyruk tescilli Airbus A 321 tipi uçakta herhangi bir hasar meydana gelmezken konuyla ilgili soruşturma başlatıldı. Yapılan ön incelemede bavulun bir Türk yolcuya ait olduğu ve içinde kapağı açık bırakılan benzinli bir çakmak bulunduğu ve buharlaşma nedeniyle yangının başladığı tahmin ediliyor.

Olay sonrasında uçaktaki tüm bavullar açılıp incelenirken, parlamanın olduğu bavul da detaylı inceleme yapmak üzere kriminal laboratuara gönderildi. Polis bavulun sahibi Türk yolcuyu tespit ederek ifadesinin alınması için Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Büro Amirliği'ne götürüldü.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle