Gündem Haberleri

  Uçaklar pistte çarpıştı

  Hürriyet Haber
  16.10.2007 - 10:19 | Son Güncelleme:

  İngiltere'nin başkenti Londra'nın en büyük havaalanı Heathrow'da dün gece meydana gelen kazada, pist üzerinde hareket halindeki iki uçağın çarpıştığı, kazadan her iki uçağın yolcularının da zarar görmeden kurtuldukları açıklandı.

  Heathrow Havaalanı'nın işletmesini yürüten BAA tarafından yapılan açıklamada, kazanın yerel saatle 22.00'de meydana geldiği belirtildi.

  Çarpışan uçaklardan birinin Singapur'a uçmaya hazırlanan British Airways'e ait Boeing 747, diğerinin de Sri Lanka havayollarına ait A340 tipi Airbus tipi bir uçak olduğu ifade edildi.

  British Airways adına yapılan açıklamada da hafif bir kaza olduğu ve konuyla ilgili soruşturmanın başlatıldığı açıklandı.
  BAA'den yapılan açıklamada da soruşturma başlatıldığı doğrulanırken, her iki uçağın yolcularının da çevredeki otellere yerleştirildikleri belirtildi.

  Sri Lanka Havayolları sözcüsü ise Colombo'ya uçmaya hazırlanan UL502 sefer sayılı uçağın 286 yolcusunun bugün bir başka uçakla Maldiv adaları üzerinden Sri Lanka'ya ulaştırılacaklarını bildirdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı