Gündem Haberleri

  Uçak kazasında ölen plotlar Adli Tıp Kurumu'nda

  Sefa KIDIK-Ozan URAL/İSTANBUL, (DHA)
  13.08.2012 - 08:32 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL, Büyükçekmece’deki Hezarfen Havaalanı’ndan kalkışından bir süre sonra irtibat kesilen ve Marmara Ereğlisi açıklarında düştüğü açıklanan tek motorlu uçakta hayatlarını kaybeden öğretmen pilot Hikmet Aral ile öğrenci pilot Lisa Şener’in cesetleri İstanbul Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

  Marmara Ereğlisi açıklarında düşen uçağın yerinin tespit edilmesinin ardından çıkartılan cesetler kıyıya çıkartıldı. Yapılan incelemenin ardından Büyükçekmece Belediyesi’ne ait iki ambulansa konulan cesetler otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na getirildi.

  SON DERECE TECRÜBELİYDİ

  Düşen uçakta hayatını kaybeden öğretmen pilot Hikmet Aral’ın ögrencilerinden işaadamı Fikret Yeşilçay, "Hikmet hocam bu ülkede yetişen en iyi pilotlardan bir tanesiydi. Son derece tecrübeli, ne yaptığını bilen ve bizleri yetiştiren çok iyi bir insandı. Acımız çok büyük. İlk duyduğumuzda şok oldu. Bir arkadaşım ‘Hikmet hocanın uçağı düşmüş’ dedi. Öğrencileri olarak hepimiz koştuk. Hezarfen Havaalanı’nda toplandık. Keşke böyle olmasaydı" dedi


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı