Gündem Haberleri

  Uçağın motoru havada alev aldı

  DHA/A.A
  03.08.2009 - 06:32 | Son Güncelleme:

  Antalya Havalimanı'ndan 12:56'da İsviçre'nin Zurih kentine gitmek üzere havalanan yolcu uçağının sol motoru alev aldı. Motor kalkıştan bir süre sonra havada alev alırken 7 mürettebat, biri bebek 206 yolcusu bulunan Boeing 752 tipi uçak 13. 19'da havalimanına acil yaptı iniş yaptı..

  ANTALYA'DA FACİADAN DÖNÜLDÜ 

  Antalya Havalimanı'ndan kalkışından kısa bir süre sonra acil iniş yapan uçağın tek motorundaki arıza anı Kuveytli bir turist tarafından görüntülendi.

  Air Berlin'e ait yolcu uçağının 206 yolcusuyla İsviçre'nin Zürih kentine gitmek üzere Antalya Havalimanı'ndan havalandıktan kısa bir süre sonra motorlarından birinde meydana gelen teknik arıza, Antalya'da gezmekte olan Kuveytli turist grubunun dikkatini çekti.

  Gruptan Alaa Al Avadi, yaptığı açıklamada, kardeşinin fotoğrafını çekmeye hazırlandığı sırada bir anda üzerlerinde art arda patlama sesi duyduğunu söyledi. Avadi, üçüncü patlamayı elindeki fotoğraf makinesiyle görüntülediğini ifade etti.

  Büyük bir korku ve panik yaşadıklarını anlatan Avadi, şokun etkisini uzun süre üzerinden atamadığını dile getirdi. Avadi, uçağın daha sonra manevra yaparak geri döndüğünü söyledi.

  Kardeşi Abdullah Al Avadi de “Uçağın geri dönüşünü gördükten sonra Allah'a dua ettim” dedi.

  Tur rehberi Metin Kurt Duvarcı da turistlerin uzun süre şok yaşadıklarını söyledi. Duvarcı, üç kez patlama sesi duyduğunu ve motordan alev çıktığını dile getirdi.

  Kuveytli turistin çektiği görüntüde, uçağın bir motorundan alev çıktığı görülüyor.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı