GeriGündem Uçağı kaçırmamak için bomba ihbarı yapmış
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Uçağı kaçırmamak için bomba ihbarı yapmış

ADANA'dan İzmir'e giden uçağa bomba ihbarı yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan 39 yaşındaki Metin Avcı'nın, uçağa yetişebilmek için böyle bir yola başvurduğu anlaşıldı.

Bir fabrikada yöneticilik yapan Avcı, ‘genel güvenliği tehlikeye düşürmek’ suçlamasıyla Adliye'ye sevk edildi.

Dün saat 20.00 sıralarında ‘155 Polis İmdat’ hattını arayan bir kişi, Adana Havalimanı'ndan kalkacak İzmir uçağına bomba ihbarı yaptı. Saat 21.00'de 2 ayrı uçak firmasının Adana- İzmir seferi ertelenerek uçağa binen yolcular indirilip, bomba araması yapıldı. Polis, ihbarın Metin Avcı'nın telefonundan yapıldığını ve bu kişinin de yolcu listesinde olmasına rağmen uçağa binmediğini belirledi. Bu sırada havaalanına gelen Metin Avcı, geç kaldığını belirterek uçağa binmek istedi. Hemen gözaltına alınan şüpheli, bomba ihbarını kendisinin yaptığını itiraf etti. Bekletilen uçakların arama yapıldıktan sonra saat 23.00 sıralarında yolcuları ile kalkışlarına izin verildi.

Gözaltına alınan şüpheli Metin Avcı, Kahramanmaraş'ta bir yağ fabrikasında yönetici olarak çalıştığını belirterek, hasta çocuğuna yetişebilmek için böyle bir yola başvurduğunu öne sürdü. Yakalanacağını düşünmediğini belirten Avcı, “Kahramanmaraş'tan gelirken yollarda hava koşulları kötü olduğu için geç kaldım. Bu sırada bomba ihbarı yapmak aklıma geldi. İzmir’de bulunan hasta çocuğumu bir an önce görebilmek için polisi cep telefonumdan aradım. Ancak çok pişmanım” dedi. Şüpheli Metin Avcı, Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından ‘genel güvenliği tehlikeye düşürmek’ suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle