GeriGündem ÜÇ YIL İÇİNDE HAKARET ETMEZSE...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ÜÇ YIL İÇİNDE HAKARET ETMEZSE...

ÜÇ YIL İÇİNDE HAKARET ETMEZSE...
refid:24703276-spot ilişkili resim dosyası

ORYANTAL Asena’ya hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan türkücü İbrahim Tatlıses hakkındaki dava, 3’üncü yargı paketi olarak bilinen 6352 sayılı yasa kapsamında ertelendi.

Asena, “Beni üç aylıktan beri babaannem büyüttü. Gerisi benim için paspastan farksız” sözleri üzerine şov programında “Ana babaya saygı kalmadı. İnsanlık elinden nasip almamış. Her şey var ama gözü doymamış” dizelerini içeren türkünün sözlerini okuyan Tatlıses’e hakaret davası açmıştı. Önceki gün İstanbul 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya 3 aydan 2 yıl kadar hapis istemiyle yargılanan Tatlıses ile şikayetçi Asena katılmadı. Hakim, 6352 sayılı yasa gereğince davanın ertelenmesine karar verdi. Kararda, Tatlıses’in 3 yıl içinde basın ve yayın yoluyla ya da diğer düşünce ve kanaat açıklama yöntemleriyle yeni bir suç işlemezse davanın düşürüleceği belirtildi. Tatlıses’in yeni bir suç işlemesi halinde ertelenen yargılamaya devam edilecek.

İbrahim Tatlıses, Asena’yla ilgili sözlerinde hakaret kastının bulunmadığını söylemiş, “Bir insan aile fertlerini sevmeyebilir. Ancak bunu orada burada söyleyeceğine, kendi aile ortamında dile getirmeli. Ben bunu anlatmak istedim” demişti.Yorumları Göster
Yorumları Gizle