GeriGündem Üç ilginç fuar birden
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üç ilginç fuar birden

Evcil hayvanlar, çiçekler, tekneler, yatlar ve endüstriyel ürünler

İstanbul'da bu hafta sonu üç ilginç fuar birden var. Bunlardan ikisi, evcil hayvanlar ve yatçılık fuarı dün açıldı, endüstri tasarımı fuarı ise bugün açılıyor.

Yeşilköy'deki CNR Fuar Merkezi'nde açılan Florist & Pet Show'99 14 Mart pazar gününe kadar devam edecek. Fuarı, partisi tarafından bu seçimlerde aday gösterilmeyen eski Çevre Bakanı İmren Aykut açtı.

Hayvanlara olan sevgisi ile tanınan bakan açılışta yaptığı konuşmada: ‘‘Böyle fuarlar sayesinde özellikle hayvanlara karşı acımasız olan çevrelere belki bir mesaj verebileceğiz’’ dedi. ‘‘Hiç hayvansız, bitkisiz bir dünya düşünebiliyor musunuz? Bu güzel sevimli varlıklara sahip çıkmalıyız...’’

İmren Aykut'un konuşmasının ardından takla atan güvercinlerle bir gösteri gerçekleştirildi.

22 bin metrekare alana kurulu fuara katılan 170 yerli-yabancı firma üç bini aşan ürünlerini fuar boyunca sergileyecek. Fuarda evcil hayvanların yanı sıra bu hayvanların tüm gereksinimlerini karşılayacak ürünler, pet klinikleri, barınaklar eğitim hizmetleri, sağlık ve bakım ürünleri, tıbbi tedavi ve operasyon ekipmanları yer alıyor. Pet Show'99 ile aynı mekanda yer alan Florist'99'da ise bahçe bitkileri, iç mekan bitkileri, çiçekler, fideler, fidanlar, kent ve bahçe mobilyalarının yanı sıra minyatür bitkiler ve peysaj mimarisinden örnekler sergileniyor.

Yatçılık fuarı

Saat 11.00 ile 20.00 arasındaki saatlerde ziyaret edilecek fuarda birçok renkli gösteri de yer alacak. Fuarı ziyaret etmek isteyenler için fuar süresince ücretsiz otobüs servisleri koyuldu. Ücretsiz servisler saat 11.00 ile 18.00 arası Taksim'de yer alan Atatürk Kültür Merkezi'nin önünden her saat başı hareket edecek.

İnterteks A.Ş tarafından düzenlenen, 19. İstanbul Uluslararası Yatçılık ve Denizcilik Fuarı, ‘‘Boat Show’99’’ Hilton Fuar Merkezi’nde açıldı.

Ülkenin en ünlü üreticilerinin yanı sıra sektöre dünya çapında egemen büyük kuruluşlara ait markaların en yeni modellerinin yer aldığı fuarda, sürat tekneleri, yelkenli tekneler, şişme botlar, tekne donanımları, yatçılık aksesuarları, radar sistemleri, su kayakları ve sörflerin de aralarında bulunduğu denizcilik sektörüne ait tüm ürünler sergileniyor.

Bu fuar da, 14 Mart Pazar günü sona erecek.

Bugün ise İde Fuar'ın organizasyonuyla Dolmabahçe Kültür Merkezi'nde Designex'99 Endüstri Tasarımı Fuarı açılıyor. İlk kez yapılan bu fuarda, bugün, bir sonraki yılın fuar sembolünün belirlendiği yarışma sonuçları açıklanacak. Ayrıca Kerem Görsev de bir caz konseri verecek.

Fuar kapsamında endüstri tasarımına ilişkin çeşitli konularda (tasarım hakları, İnternet yoluyla eğitim, özürlüler için ekipman tasarımı, Batı Avrupa ve Türkiye'de ürün geliştirme, tasarım yönetimi, endüstri tasarımı mesleği vb.) konferanslar düzenleniyor.

Fuar 14 Mart pazar günü sona eriyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle