GeriGündem 'Üç dil biliyorum ama işsizim' diyen gence ilginç yanıt
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  165
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Üç dil biliyorum ama işsizim' diyen gence ilginç yanıt

'Üç dil biliyorum ama işsizim' diyen gence ilginç yanıt
refid:17752568 ilişkili resim dosyası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Burdur mitinginde hükümeti eleştirerek, "Telefonları dinlemeyeceğiz. Kasetçi iktidara hesap soracağız" dedi. ''3 dil biliyorum, işsizim'' diyen bir partili gence Kılıçdaroğlu'nun yanıtı ''Telefonla konuş Recep Bey duyuyor'' oldu.

EŞİYLE BİRLİKTE HALKI SELAMLADI / Foto Galeri

"3 DİL BİLİYORUM AMA İŞSİZİM" / WEB TV

Marmaris’ten Burdur’a özel bir helikopter ile gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kışla Stadyumu’nda Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, CHP İl Başkanı Süleyman Erman, milletvekili adayları ve partililer tarafından çiçeklerle karşılandı. Seçim otobüsüne geçen Kılıçdaroğlu, yol güzergahı üzerinde Gürler Mermer A.Ş. fabrikasına uğradı. Mermer işleyen kadın işçilerle sohbet eden ve işleri soran Kılıçdaroğlu, miting yapacağı Cumhuriyet Meydanı’na giden yol üzerinde Burdurluları selamladı.

"İSMİN KEMAL OLSA DAHA İYİ OLACAKTI"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim otobüsü ile miting alanına giderken emeklilerin olduğu bir kahveyi ziyaret etti. Burada emeklilerin derdini dinledi, "Aldıklarınız aylıklarınızdan memnun değilsiniz" diyen Kılıçdaroğlu’na emekli bir kadın, "Gel yavrum gel, gel. Artık bu emeklilere ne edeceksen et" dedi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Bu emeklilerin sorunlarını çözeceğiz sizden destek istiyorum" diye oy istedi.

BENZERİYLE KARŞILAŞTI

Bu sırada Burdurlular'ın Kılıçdaroğlu’na benzettikleri emekli öğretmen Mustafa Kaya ile Kılıçdaroğlu yanyana geldi ve objektiflere poz verdi. CHP lideri, benzeri emekli öğretmene, "İsmin Kemal olsa daha iyi olacaktı" diye takıldı. Kılıçdaroğlu daha sonra 'Başbakan Kemal' sloganları ile miting alanına geldi.

MİTİNG ALANINDA KONUŞTU

Referandum için geçen yılın ağustos ayında kente gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ikinci kez Burdurlular ile buluştu. Eşi Sevim Kılıçdaroğlu ile birlikte halkı seçim otobüsünden selamlayan Kılıçdaroğlu, 12 Haziran’dan sonra yeni bir tarih başlayacağını söyledi. "Haramilerin iktidarı bitecek, halkın iktidarı kurulacak. Evin eşyasını satan düzeni bitireceğiz" diyen Kılıçdaroğlu yaklaşık 3 bin kişiye hitap etti.

Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

RECEP’İN İSTİKRARI

"Sloganları vardı, vardı 'Türkiye büyüsün statüko sürsün' diyorlardı. Vatandaş büyüyormuş, işçi zenginleşiyormuş, emekli zenginleşti mi, engelli zenginleşti mi? Kim zenginleşti? Recep Tayyip Erdoğan ve yandaşları zenginleşti, köşeyi döndü. Ne diyorlar, ’istikrar devam etsin’. Ne istikrarı? Bunun adı istikrar değil. İstikrar yaratırız, çalışırız herkesin kazandığı bir ülkede istikrardan söz edersiniz. Bir avuç insanın kazanıp milyonların kaybettiği yerde istikrardan söz eder misiniz? Recep’in istikrarıdır o."

MECBURİYET CADDESİ, ESNAF BATIRAN CADDESİ OLDU

Kılıçdaroğlu, Burdur’lulara, "Burdur’un meşhur Mecburiyet Caddesi vardı hala var, şimdiki yeni adı ne? Esnaf batıran cadde. Eskiden o caddeye esnaf dükkan açmak için mücadele eder hava parası öderdi. Şimdi açanlar perişan oldu. O zaman diyeceğiz ki, bu hükümet ekonomiyi yönetemiyor. Bu hükümet esnafı, işçiyi, perişan etti, yoksulun sırtına bindi, işçiyi esnafı perişan etti. Halkın dostu bir iktidar lazım bu ülkeye. Onu da siz sağlayacaksınız" diye konuştu.

TELEVİZYON KANALINDA KARŞIMA ÇIK

Konuşması sık sık "Başbakan Kemal" sloganları ile kesilen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin sürekli projeler ürettiğine dikkat çekip, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Her zaman her yerde şunu söylerlerdi, ’CHP eleştirip proje üretmez’ derlerdi. Şimdi projeden boğuldular. Fikir yok adamlarda, düşünce yok. Adamlar sabah akşam bizi kötülüyorlar. Çünkü yapacakları birşeyleri yok. Ama ben buradan çağrı yaptım. Recep Tayyip Erdoğan karşıma çık, istediğin televizyon kanalına çık. Senin kanallarında, senin yandaşlarınla televizyon kanallarına çık. Efendim neymiş, 'Ben onun karşısına çıkmam.' Ben bilirim niye çıkmayacağını. Korkuyorsun korkma, adam gibi adam ol, yürekli ol, gel karşıma. Bakın Obama Amerika’da başkan, seçimlere girecekler, diğer parti lideri ile televizyona çıkarlar. Niye korkmuyor onlar. Almanya’da oluyor, Fransa’da, İngiltere’de de oluyor. İki lider karşı karşıya geliyor. Millet de seyrediyor. Kim doğruyu söylüyor. 'Efendim ben senin karşına çıkmam.' Çıkmam deme, çıkamam de, adam gibi doğruyu söyle."

AİLE SİGORTASINI ANLATTI

Kılıçdaroğlu, çiftçiye seçim sonrası 1.5 liraya mazot vereceğini, elektrik borçlarını sileceğini yineledi, CHP iktidarında herkesin emeğinin karşılığını alacağını ifade etti. Kılıçdaroğlu, aile sigortası projesinde yoksul ailede kadının banka hesabına en az 600 lira yatıracaklarını hatırlattı, "Kadıncağız 600 lirayı bankadan çekecek, çoluk çocuğunun rızkını sağlayacak, esnaftan alışveriş yapacak. Hepsinde kardeşlik ve hakça bölüşme var. Evde huzur olacak. Evde paramız yok denmeyecek. Her hanede en az 600 lira gelir güvencesi sağlayacağız. Buradan bacılara seslenmek istiyorum. Bizim amacımız ve hedeflerimiz aşama aşama gerçekleşiyor. Sizlere seçme seçilme hakkı getiren parti CHP’dir. Bunu unutmayın. İki, şimdi size ekonomik güvence getiren parti de CHP olacaktır. Hem siyasi hem ekonomik güvenceniz olacaktır" diye konuştu.

HESAP SORMAK BOYNUMUN BORCU

Miting alanınındaki gençlere de seslenen Kılıçdaroğlu, sınavlardaki şifre olayına da değindi, hükümete ve ÖSYM’ye yüklendi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti.

"Aramızda çok sayıda genç var. O gençler bizim umudumuzdur, gençler bizim geleceğimizdir. 1 milyon 700 bin gencin umuduyla oynadılar. Umudu ile oynamak anne ve babanın yemeyip yedirdiği, içmeyip içirdiği, giymeyip giydirdiği çocuklarımızın geleceği ile oynadılar, emeğini çaldılar. Az önce haber geldi. Şifre de yok diye. Hem diyorsun var, hem de yok. Sen değil miydin 'kopya yok şifre var' diyen. Onların günahı boyunlarına. Şifre var ama kopya yok. Kopya yoksa şifre niye var? Şimdi savcıya dilekçe vermiş kendilerini savunuyorlar. Yalana bak. 1 milyon 700 bin çocuğun ahı boyunlarına. Hesap sormak da benim boynumun borcu."

ASKERLİĞİ 6 AYA İNDİRMİŞ OLACAĞIZ

Gençlerin yurt sorunlarının da 2 yıl içinde çözeceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, öğrencilerin üniversite yönetimlerinde söz ve karar sahibi olacaklarını da belirtti. Kılıçdaroğlu, üniversite öğrencilerinin yaz tatillerinde askerlik yapma imkanı sağlayacaklarını da belirtip, sözü askerlik süresine getirdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Burdur’da 21 gün bedelli askerlik yaptığına değinen Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle dedi:

"15 aylık askerlik süresini önce 9 aya sonra 6 aya indirmiş olacağız. Ben bunu söyledim Recep Bey dedi ki ’Memleketi kim savunacak?’. Siz burada askerlik yapanları biliyorsunuz. 21 gün bedelli askerlik yapan çocuğu da biliyorsunuz. 21 gün askerlik yaparken memleketi kim savunacak aklına gelmiyor da, millet çocuğu olunca mı aklına geliyor? Siz unutmayın, bu memleketi savunmak Recep Bey’e düşmeyecek. Bu memleketi biz Kuvayi Milliye’de nasıl sahiplendiysek, dişimiz tırnağımızla savunuruz o hiç merak etmesin."

TELEFONLA KONUŞ RECEP BEY DUYUYOR

Miting sırasında bir partilinin "3 dil biliyorum ama işsizim" diye bağırması üzerine, Kılıçdaroğlu, "Telefonla konuş Recep Bey duyuyor" diye yanıt verdi. 9 milyon emekliden oy isteyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bütün emeklilerin oyunu istiyorum. Sizin derdinizi ben dile getiriyorum. Yıllardır çıkmayan intibak yasasını ben çıkaracağım. Herkesin oyunu istiyorum ki herkesin hakkını teslim edeceğim" dedi. Esnaftan da oy isteyen Kılıçdaroğlu, emekli olduğu halde çalışıp, emekli maaşının yüzde 15 kesilmesini de eleştirerek, "Çalışıyor diye adamın aylığı kesilir mi? Bu emekli niye çalışıyor diye önce sor bakalım" diye hükümete yüklendi. Kılıçdaroğlu, "Sırtınızı AKP’ye dönün karşısında CHP var, 6 ok var, güvence var, istikrar var, senin için çalışan var" şeklinde konuştu.

YENİ HAPİSHANELER YAPTILAR

Ülkedeki ekonomik istikrarsızlığı cezaevi sayıları, tutuklu ve hükümlü sayıları ile kıyaslayan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

"2002’de Türkiye Cumhuriyeti hapishanelerinde tutuklu ve hükümlü 59 bin kişi vardı. 2011 yılı Nisan itibariyle 120 bini aştı. Bu yüzde 100’ün üzerinde. İnsanlar niye hapse girer? Çoğu elektrik borcu, icradan girdiler. Yapılan hapishane sayısı 49. Yeni hapishaneler yaptılar. 49 hapishane yerine 49 fabrika kursaydı, alın teri döküp emek harcasaydı daha iyi olmaz mıydı? Çıksın, söylesin bunları, inkar etsin. Bir de diyorlar ki ’istikrar sürsün’. O istikrarı al başına çal. İstikrar bizimle olur."

CHP’nin iktidarında KOBİ kredisinin sıfır faizli olacağını anlatan Kılıçdaroğlu, bu kredinin kaynağınında esnafın ödeyeceği vergi, prim ve kayıtdışı ekonominin kayıt altına alınmasıyla olacağını belirtti. CHP Lideri, halka güvendiğini vurguladı, "Siyaseten zenginleşmek bize haram olsun. Halk zenginleşecek" diye konuştu.

İZMİR’DE 13 AY KAMERA KOYMUŞLAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, telefon dinlemeleri ve kaset olaylarına değinerek hükümeti eleştirmeyi sürdürdü ve şöyle konuştu:

"Telefonları dinlemeyeceğiz. Dinleyenlere ders vereceğiz. Kasetçi iktidara hesap soracağız. Onlar kasetle beslenir. Bunların derdi ne? Vatandaşın bu kadar derdi varken neden bunlarla uğraşırlar. Koca koca adamlar, ayıp değil mi? Ya memleketi yönetmek için yasadışı yollardan beslenmek ayıp değil mi? Bir siyasi iktidar niye kaset seyreder. Bunların derdi ne allah aşkına? İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne 13 ay kamera koymuşlar. 13 ay değil, 13 yıl koymazsan namertsin."

Sözü YGS sınavına getiren Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle dedi:

"Bugün bir gazetemizin manşetinde YGS sınavını protesto etti diye bir çocuğumuzun okuldan atıldığını okudum. O işin başındaki ar damarı çatlamış adam koltuğunda oturuyor. İnsanda biraz utanma olur. 1 milyon 700 bin çocuğun hakkını yedin. Bu sınava iktidar niye sessiz kalıyor? CHP yapsa kıyamet kopmuştu. Bakın yandaş medyaya haber var mı? Bir de ahlaktan söz eder. Ahlaklıysan 1 milyon 700 bin çocuğun hakkını yiyenden hesap sorarsın. Geçen beyefendi miting yapmış ’kişi başına gelir 20 bin dolar oldu’ demiş. Var mı sizde? Yandaşlarda var. 20 bin dolar ne demek, aradık ceplerini, her taraftan para çıktı diyorlar."

Kılıçdaroğlu, Burdurlu olan ve tutuklu olan gazeteci Mustafa Balbay için, "Bizim gözbebeğimiz" ifadesini kullandı ve milletvekili adayları Ramazan Kerim Özkan, Yakup Yıldız ve Bayram Tekin ile halkı selamlayıp karanfil attı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, programında olmamasına rağmen Bucak İlçesi’ne geçti.


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle