Gündem Haberleri

  Üç aydır kayıpolan avukatın sekreteri gözaltında

  Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  03.02.2011 - 20:56 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Torbalı İlçesi’nde yaklaşık 3 ay önce otomobiliyle evinden ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamayan avukat Mümtaz Baytekin’in kaybolmasıyla ilgili, aralarında eski sekreteri C.Y., ve eşi E.Y.’nin de aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı. . Cinayet Büro Amirliğinde 4 şüphelinin sorgusu devam ederken olayın ayrıntıları da netlik kazanmaya başladı.

  10 yıllık avukat olan evli ve 2 çocuk babası Mümtaz Baytekin’in telefon kayıtlarını inceleyen polis, cep telefonuyla en son eski sekreteri C.Y ile görüştüğünü belirledi. Çalışmalarını bu yönde yoğunlaştıran Cinayet Bürosu ekipleri, kısa süre önce avukatın yanından ayrılan ve Uşak’ta E.Y. ile evlenen C.Y’nin, avukatla zaman zaman görüştüğünü tespit etti. Telefonla son görüşmesini C.Y. ile yapan Baytekin’in, bu görüşmeden sonra Uşak’a gittiği iddia edildi. Polis, olayı aydınlatabilmek için eski sekreter C.Y. ile kocası E.Y’yi, babası ve bir yakınını gözaltına aldı.

  E.Y’nin erkek kardeşinin de avukatın kaybolmasından kısa süre sonra çalışmak üzere Azerbaycan’a gittiği ve ifadesine başvurmak için girişimlerin başlatıldığı öğrenildi.

  ARAMALAR SONUÇSUZ KALDI

  C.Y. ve ailesine yakın bir kişiyle görüşen polis, 2 hafta önce Bergama ve çevresindeki ormanlık alanda 2 gün boyunca helikopterle Baytekin’in otomobilini aradı. Ancak tüm aramalara rağmen ne otomobile ne de cesede ulaşılabildi. Suçlamaları reddeden dört kişinin sorgusunun devam ettiği, olayla ilgilerinin bulunup bulunmadığının ifadelerine göre açıklık kazanacağı bildirildi.

  AİLE BOYU GÖZALTI

  Akşam saatlerinde gözaltı sayısı 5’e yükseldi. Avukat Mümtaz Baytekin’in kaybolmasıyla ilgili gözaltında olan şüphelilerin eski sekreteri C.Y., kocası E.Y. kocasının anne ve babası ile C.Y.’nin bir kız arkadaşının olduğu öğrenildi.

   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı