Gündem Haberleri

  Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey'den Taksim'e destek

  Hürriyet Planet
  02.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gezi Parkı olaylarıyla ilgili insanların tepkisinin Twitter’da çığ gibi büyümesinin üzerine sitenin kurucusu Jack Dorsey de sessiz kalmadı.

  Twitter’ın yaratıcısı ve CEO’su Jack Dorsey Taksim’de yaşanan olaylarla ilgili bir tweet attı.

  Dorsey, Twitter'ın uluslararası strateji departmanı başkanı Katie Jacobs Stanson’ın “Korkutucu hihayeler/ #Türkiye’den gelen tweetler. Olaylar için #direngeziparkı hastag’i kullanılıyor” notunu retweet'leyerek verdiği desteği gösterdi. Dün başlayan olaylardan bu yana #direngeziparkı hastag’i dünya çapında trending topic (TT) olmaya devam ediyor.

  Twitterın kurucusu Jack Dorseyden Taksime destek

  NOAM CHOMSKY’DEN  DESTEK MESAJI
  ABD'li ünlü düşünür ve dilbilimci Noam Chomsky de Taksim Gezi Parkı olaylarıyla ilgili bir destek mesajı yayınladı. Chomsky mesajında “Devlet otoritelerinin İstanbul'un merkezi Taksim'de barışçıl gösterilere karşı acımasız tedbirlere başvurmasını kınayan, temel insan haklarını koruyan Af Örgütü  ve diğer protestolara katılıyorum. Son günlerde gelen haberler Türk tarihinin, son yıllardaki Türkiye ve insanlarına karşı en iyiyi dileyen bizlerce de selamlanan ilerlemelerle geçmişte kaldığı zannedilen utanılmaz anlarından geriye kalanlardır.” dedi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı