Gündem Haberleri

  Twitter'da sahte polise soruşturma

  Fevzi KIZILKOYUN / ANKARA
  10.09.2013 - 16:59 | Son Güncelleme:

  SOSYAL paylaşım sitesi Twitter’da kendisini Çevik Kuvvet polisi olarak tanıtıp hakaret ve küfür içeren tweetler atan kişinin emniyet kadrosunda olmadığı belirlendi. Emniyet, tweetleri attığı belirtilen Gökhan Alkanoğlu’nun psikolojik sorunları olduğunu ve şizofren hastalığı nedeniyle tedavi gördüğünü açıkladı.

  Rize Emniyet Müdürlüğü’nde Çevik Kuvvet polisi olarak kendisini tanıtan Gökhan Alkanoğlu, Twitter'da @GkhanAlkanolu hesabından hakaret, küfür ve tehdit ile alaycı tweetler attı. Bu tweetler bir anda sosyal medyada gündem oluşturdu, ve çok sayıda tepki içeren yanıt verildi. Emniyet Genel Müdürlüğü, polis olarak tweet atan Gökhan Alkanoğlu ile ilgili inceleme başlattı.

  YASAL İŞLEM BAŞLATILDI

  Emniyet Genel Müdürlüğü’nün üst düzeydeki bir yetkilisi, Alkanoğlu’nun polislikle yakından uzaktan ilgisi olmadığını belirterek, “Kendisini polis olarak gören şizofren hastası bir kişi. Polisin adını kullanması ve polis kimliğiyle hakarette bulunması nedeniyle söz konusu kişi hakkında da gerekli yasal işlemler başlatıldı” dedi.

  Etiketler: Sahte polis , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı