Gündem Haberleri

  Twitter: Tecavüz Adli Tıp: Boğulma

  Ali LEYLAK- Mehmet SEZGİN / DHA
  13.09.2012 - 01:40 | Son Güncelleme:

  Şanlıurfa’da 3 yaşındaki Dilan’ın ölümü sosyal medyanın ana gündemi haline geldi. Twitter’da Dilan’ın boncuk yutmaktan değil tecavüz sonucu öldüğü yazıldı. ‘Dilananeoldu’ başlığı altında yüzlerce paylaşım yapıldı. Tepkiler üzerine Adli Tıp raporu açıklandı ve raporda Dilan’ın tecavüze uğramadığı belirtildi.

  ŞANLIURFA’nın Siverek ilçesinde, pazartesi günü nikâhsız olarak birlikte yaşayan 6 çocuk sahibi Şeyhmus Kodak ve Keziban Bağdaş çiftinin en küçük çocukları 3 yaşındaki Dilan, verilen bilgiye göre arkadaşlarıyla sokakta oynarken, tespih boncuğunu yuttu. Yuttuğu boncuğun nefes borusunu tıkaması üzerine yere yığılan Dilan götürüldüğü Siverek Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Dilan Bağdaş’ın cesedi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Diyarbakır Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Aynı gün yapılan otopsi sonrası Dilan’ın cenazesi, toprağa verilmek üzere yakınlarına teslim edildi. Dilan’ın cenazesi, Gürakar beldesinde toprağa verildi. Olayın, minik kızın boncuk yutarak öldüğü şeklinde haberleştirilmesinin ardından, sosyal paylaşım sitelerinde bazı kişiler, Dilan’ın tecavüze uğradıktan sonra öldüğü iddialarını yaymaya başladı. Dilan’ın ölümüyle ilgili birçok ünlü isim de yorum yaptı, tecavüz iddiasına büyük tepki gösterdi. Sosyal medyada ‘Dilan’a ne oldu’ başlığı altında binlerce kişi, yaptıkları yorumlarla tecavüzü kınayıp sorumluların, bir an önce bulunmasını istedi.

  Valilik açıklama yaptı

  Dilan’ın ölümünün ardından ortaya atılan tecavüz iddiaları ve buna gösterilen tepkiler büyürken, otopsinin yapıldığı Diyarbakır Adli Tıp Kurumu raporu da ortaya çıktı. Raporda küçük kızda tecavüz bulgusuna rastlanmadığı ve ölümün ‘yabancı cisim tıkaması sonucu boğulma’yla gerçekleştiği belirtildi. Şanlıurfa Valiliği de yaşanan gelişmeler sonrası yazılı bir açıklama yaptı. Dilan ölümüne ilişkin ortaya atılan iddiaların doğru olmadığı belirtildi.

  Aile: 112’den biri

  Dilan’ın annesi Keziban Bağdaş ile amcası Hasan Kodak, tecavüz söylentisi çıkaranlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti. Keziban Bağdaş, “Tecavüz söylentisini köye gelen 112 acil servis ekibinden birisi çıkarttı” diye konuştu.

  Siverek hacklendi

  Minik Dilan’a tecavüz iddialarından sonra Redhack grubu Siverek Kaymakamlık ve Devlet Hastanesi’nin internet sitelerini hackledi.

  Twitter üzerinden en çok mesaj paylaşanlardan biri de şarkıcı Ferhat Tunç’tu. Tunç “3 yaşındaki minik Dilan’ın, cinsel istismar sonucu öldüğü gerçeğini kim neden gizlemek ister” gibi mesajlar attı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı