Gündem Haberleri

  Twitter savaşı

  Özgür ALTUNCU / DHA
  23.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Has Parti İstanbul İl Başkanı Bekaroğlu, Twitter hesabına, “Kayseri’de ‘Kahrolsun İsrail’ sloganları atan 30 genç için suç duyurusu yapanın Gençlik Bak. Suat Kılıç olduğunu biliyorsunuz, değil mi?” diye yazdı ve davanın resen açılmadığını iddia etti. Bunun üzerine Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, “Arsız bir yalan, yüzsüz bir iftira. Sahibinin resmi ile münasip bir çamur” yanıtını verdi.

  GENÇLİK ve Spor Bakanı Suat Kılıç’la, Has Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Bekaroğlu Twitter’da birbirine girdi. Tartışma Bekaroğlu’nun Twitter hesabına, “Kayseri’de ‘Kahrolsun İsrail’ sloganları atan 30 genç için suç duyurusu yapanın Gençlik Bak. Suat Kılıç olduğunu biliyorsunuz, değil mi?” yazmasıyla başladı. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç bu twit’e, “Kayseri’de gençlerin İsrail protestosu ile ilgili işlem Savcılıkça resen yürütülmektedir, şahsım ve GSB ile ilgisizdir” diye karşılık verdi. Bekaroğlu iddiasını sürdürdü ve tartışma şu twitlerle sürdü:
  Bekaroğlu “Ben hâlâ suç duyurusunun yapıldığını, bu davanın resen açılmadığını iddia ediyorum”
  Bekaroğlu “Herkes bunu konuşuyor, ben dillendirdim. Hayır dediğinizde de retweetledim, izleyicilerime duyurdum. Bu soruşturmayı savcı resen açmış olabilir mi? Gençler “Kahrolsun İsrail” diye bağırdıkları için.”
  Kılıç “Arsız bir yalan, yüzsüz bir iftira. Sahibinin resmi ile münasip bir çamur”
  Bekaroğlu “Arsızlığa ve yüzsüzlüğe gelince bunu millete havale edelim... Senle bu konularda yarışamam. Bu arada yüzümü beğenmemişsin. Çamur filan demişsin. Benim yüzümün çamurluğu mu senin maske yüzün mü”
  Bekaroğlu “Tamam, dava aç. Para verelim de. Bu büyüklenme, bu kibir ne. Bu laflar ne öyle?”

  Mahkeme 27 Ocak’ta

  24 Kasım 2011 tarihinde Kayseri Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde Kayseri Kaski Spor ile, Maccabi Bnot takımları arasında oynanan Euro CUP kadınlar basketbol müsabakası sırasında İsrail aleyhine slogan atan 30 genç hakkında savcılık, halkı din, dil, ırk, etnik köken, cinsiyet veya mezhep farkı gözeterek kin ve düşmanlığa sevk etmek suçundan soruşturma açmış, gençlerin sporda şiddetin önlenmesine daire yasanın 14’üncü maddesinin 2’nci fıkrası ve Türk Ceza Kanunu’nun 53/1 maddesine göre yargılanmasını istemişti. Tutuksuz yargılanan ve haklarında birer yıl hapis cezası istenen gençler, 27 Ocak tarihinde hakim karşısına çıkacak.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı