Gündem Haberleri

  Twitter hesabı için elaman tuttu

  Hürriyet Haber
  21.02.2011 - 11:35 | Son Güncelleme:

  Ünlü şarkıcı sosyal medyaya yeteri kadar zaman ayıramayınca maaşlı eleman tuttu. İşte o isim ve ödediği para...

  Twitter çılgınlığı, maaşlı eleman tutturdu!  Akşam'dan Emin Babacan'ın haberine göre Bengü, yeterince vakit ayıramadığı twitter sayfasını güncellemek için bir sosyal medya yöneticisiyle anlaştı. Seksi popçu tweet'çisine ayda 1500 lira ödüyor.

  Facebook, myspace, twitter gibi sosyal medya paylaşım ortamlarının son yıllarda kazandığı önem sonrası sanatçılar da bu kanalları etkili kullanmanın peşine düştü. Alicia Keys, 50 Cent, Puff Diddy gibi birçok yıldız, twitter, facebook gibi sitelerdeki sayfalarını sosyal medya yöneticilerine emanet ediyor. Bu kişiler ünlüler adına paylaşımda bulunup, güncelleme yaparken, yıldızların adına hayranlarıyla iletişimini sağlayarak para kazanıyor.

  Bu yöntemi Türkiye'de kullanan ünlülerden ilki Bengü oldu. Seksi popçu, konser, klip çekimleri ve ekstralar yüzünden güncellemekte zorlandığı twitter sayfasını, ayda 1500 TL ödediği sosyal medya yöneticisine emanet etti.

  Sosyal medya danışmanlığı hizmeti veren Medyasos'tan Bora Yeter, 'Nasıl ki basın danışmanları, menajerler varsa bu da başlı başına gelişen bir sektör. Sanatçıların takipçileriyle iletişim kurmaları, kendi yapılarını oluşturmaları adına çok önemli' diyor.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı