Gündem Haberleri

  Twitter cıvıtır

  Hürriyet Haber
  19.01.2011 - 00:19 | Son Güncelleme:

  Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, dün 2010 ABGS Genç Çevirmenler Yarışması’nda İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinde dereceye giren öğrencileri kabul etti.

  Bağış, kabulde basın mensuplarının Türk Telekom Arena Stadı’nın açılışındaki protestoyla ilgili sorusuna şu yanıtı verdi: “Yaşananlar çok üzücü ama bunları bütün Galatasaray camiasına atfetmek de haksızlık olur. Eminim ki gerçek taraftarlar o gün orada yaşanan olaylardan mutsuzlar. Bu olayları çok da fazla gündemde tutmanın kimseye hayrı yok. Türkiye büyük bir ülkedir, bunu rahatlıkla aşar.” Telekom Arena’da yaşanan olayların ardından AB Genel Sekreterliği’nden bir müşavirin (Yasin Ekrem Serim) sosyal paylaşım sitesi Twitter’a yazdığı sözlerin (Geri zekâlı, kuş beyinliler) Galatasaraylılar’ı incittiğinin hatırlatılması üzerine de Bağış şöyle konuştu: “Her birinizin Twitter’da hesabı var. Sizlerin bazı yazdıklarınızı ben de takip ediyorum. Sizin yazdığınız bazı cümleler nasıl kurumlarınız tarafından üstlenilmiyorsa benim personelimden herhangi birinin de sosyal bir ortamda şahsi fikirlerini dile getirmesi ne kurumu bağlar ne de o kurumdan sorumlu olan bakan olarak beni bağlar. Müşavir, kendi takımının yeni stadında saygı duyduğu bir lidere gösterilen vefasızlığa karşı o andaki hislerini birçok insan gibi dile getiren bir cümle yazdı. Sonra bu cümle ile haddini aştığının farkına vararak kendi camiasından özür diledi. Hatta bununla da yetinmeyerek hesabını kapattı. Sayın Başbakan Yardımcımız Cemil Çiçek’in güzel bir lafı var, ‘Bu Twitter cıvıtır.”

  Ödül verdi

  DEVLET Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, 2010 ABGS Genç Çevirmenler Yarışması’nda İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinde dereceye giren öğrencileri kabul ederek, plaketlerini sundu. Bağış, yarışmada derece alanların önce Brüksel’de staj yapacaklarını, döndükten sonra da 3’ünün ulusal bir gazetede 1 ay staj yapacağını kaydetti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı