Gündem Haberleri

  TV’lere yansıyan kırmızı ışıkta kapkaç dehşeti

  Hürriyet Haber
  12.03.2005 - 01:54 | Son Güncelleme:

  Kırmızı ışıkta durmak, dehşeti davet eder hale geldi. Araçlarını İstanbul Dolmabahçe’de trafik ışıklarında durduran iki bayan sürücü kısa süre arayla kapkaç kurbanı oldu. İkinci soygun bir televizyon kameramanı tarafından saniye saniye görüntülendi.

  ÇIKARILAN kanunlara ve alınan tüm güvenlik önlemlerine rağmen hız kesmeyen kapkaç, şimdi de kırmızı ışıkta bekleyen özellikle kadın sürücülere dadandı.

  Dolmabahçe’de trafik ışıklarında yarım saat arayla önce Devlet Opera ve Bale Sanatçısı Demet Gökçelik, ardından sosyetenin tanınmış simalarından turizmci Hayal Davran kapkaççılar tarafından soyuldu. İkinci soygun Cihan Haber Ajansı kameramanı tarafından saniye saniye görüntülendi. İlk soygundan sonra bir soyguncu yakalanırken, ikinci soygunu yapan saldırgan kaçmayı başardı.

  DİKKATİNİ DAĞITTILAR

  AKM’deki temsilden çıkan Devlet Opera ve bale Sanatçısı Demet Gökçelik önceki gece saat 21.00 sıralarında 34 KVP 47 plakalı Suzuki cipiyle evine giderken Dolmabahçe’deki trafik ışıklarında ışıkta durdu. Aynı bölgede dolaşan ve kırmızı ışığın yanmasıyla araçların durmasını bekleyen soyguncu Gökçelik’in yanına yaklaştı. Madde bağımlısı olduğu tahmin edilen soyguncu, para ister gibi davranarak Gökçelik’in dikkatini dağıtırken, arkadaşı da cipin camını kırarak ön sağ koltukta duran çantayı alıp kaçtı. Hemen polise haber veren Gökçelik, saldırgana yardımcı olduğunu iddia ettiği madde bağımlısı bir genci yakalattı.

  İKİNCİ SOYGUN

  Aradan yaklaşık iki saat geçmemişti ki, görgü tanıklarına göre aynı kapkaççı, aynı noktada bu kez turizimci Hayal Davran’a saldırdı. Bir bujiyle Davran’ın 34 VP 7779 plakalı otomobilinin sol arka camını kırıp koltuktaki çantayı alan kapkaççı daha sonra parkta izini kaybettirdi.

  Sakin sakin soydu

  TELEVİZYON kameralarına yakalanan kapkaç olayında soyguncu, Hayal Davran’ın aracını soymaya karar verdikten sonra araca yaklaşıyor. Elinde bir buji olan soyguncu bu bujiyi atarak kırdığı arka camdan otomobilin içine uzanıp, Davran’ın çantasını alarak olay yerinden uzaklaşıyor.

  Başıma gelene şaşırmadım

  KAPKAÇÇIYI para isteyen tinerci zannetiğini belirten turizimci Özen Hayal Davran şöyle konuştu: ‘İşten çıktıktan sonra Taksim’e bir arkadaşımı bıraktım. Etiler’deki evime gitmek için bu güzergahı seçtim. Kırmızı ışık yanınca normal şekilde durdum. Arabanın etrafında dolaşan şahsı tinerci zannetim. Arabanın camının kırılma sesiyle irkildim, korktum. Ancak yapabilecek birşey yok. Son zamanlarda o kadar çok kapkaç olayı oluyor ki artık normal geliyor.’

  Tinerci sandım

  DEVLET Opera ve Bale Sanatçısı Demet Gökçelik kapkaç dehşetini şöyle anlattı: ‘Gösteri sonrası evime gitmek için yola çıktım. Dolmabahçe’deki trafik ışıklarına geldiğinde kırmızı ışığa yakalandım ve durdum. Yanıma bir tinerci yaklaştı. Dikkatimi ona yoğunlaştırmıştım. O anda çalıların arasından biri çıktı. Elindeki taşla ön camı kırıp koltukta bulunan çantamı ve cüzdanı alıp kaçtı. Çantamda kredi kartlarım, nüfus cüzdanım özel eşyalarım ve evraklar vardı.’
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı