Gündem Haberleri

  TV’de kay kay keyfi

  Aslı Arda YURTSEVEN / ayurtseven@hurriyet.com.tr
  09.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bu kaykay ile çocuklar sıfır riskle hem eğlenecek hem de enerjilerini harcamış olacaklar.

  Ebeveynlerin tek derdi çocuklarının sıfır riskle oyun oynayabilmesidir. Böylece hem zeka gelişimi sağlanır hem de enerjilerini harcamış olurlar. İşte bu kaykay ile çocuklar sıfır riskle hem eğlenecek hem de enerjilerini harcamış olacaklar.

  Daha önceleri sokaklarda oynayan çocuklar zaman geçtikçe evlerde vakitlerini geçirir oldu.

  Kontrolsüz gelişen nüfus ile sokaklardaki tehlikeler yabana atılmayacak gibi de değil. Bütün bu sebeplerle ben dahil pek çok ebeveyn çocuklarını bir yol bulup farklı oyunlara yönlendiriyor. İşte onlardan biri.

  Televizyona monte edilerek çalışan bu kaykay ile çocuklar kaykay yapmanın zevkini yaşayacak. Üstelik tepe üstü düşseler bile burunları bile kanamayacak. Çocuklarınız 8 yaş ve üzeri için üretilmiş kaykayın üstünde gönül rahatlığıyla atlayıp zıplayabilir, normal bir kaykay ile nasıl hareket ediliyorsa bütün hareketleri aynen yapabilir. http://tinurl.us/6be64d

  Aslı ARDA YURTSEVEN YAZIYOR  Parmak ucu bilgisayarı

  TV’de kay kay keyfi
  Bilgisayar dendiğinde önceleri sadece masa üstü bilgisayarlar akla gelirdi. Masa üstünün yerini zamanla diz üstü ve avuç içi bilgisayarlar aldı. Şimdiyse parmak ucu bilgisayarların kullanımı yaygınlaşacak gibi.

  Bir kalem düşünün ve ne yazarsanız yazın hafızasına kaydederek yazdıklarınızı daha sonra kullanmanızı sağlıyor. Çocuk gelişiminde kullanılan teknolojik ürünlerle pek çok ödül kazanan Leap Frog firması şimdi de çocuklar için bu muhteşem kalem bilgisayarı üretti.

  "FLY Fusion Pentop Computer" ismiyle satışı yapılan parmak ucu bilgisayarı, 8-15 yaş arası öğrencilerin ilgisini çekecek gibi görünüyor.

  Yazılanları istendiğinde seslendirebilme özelliği de bulunan bu muhteşem bilgisayar ile MP3 de dinleyebilirsiniz.

  tinurl.us/dd78ce

  Beyin jimnastiği her yerde

  TV’de kay kay keyfi
  Satranç kimileri için gerçek bir strateji, kimileri için beyin jimnastiği ve hatta kimileri içinse spordur. Her oyunun birbirinden farklı geliştiği ve tekrar etmediği bu oyunun tutkunları için elektronik satranç tahtası üretildi.

  Tahta üzerinde kayıtlı seçeneklerle ister hakem olma isterseniz de oyuna başlamadan pratik yapma imkanınız var. Hafızasında 8500 farklı pozisyon kayıtlı elektronik satranç tahtasında, yaptığınız hamleleri kaydedebilir hatta 25 harekete kadar geri de alabilirsiniz.

  http://tinurl.us/2d110b

  Video: http://www.youtube.com/watch?v=wt0EVgAmAgA

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı