Gündem Haberleri

  Tüzmen'in ayakkabıları konuşuldu

  Aysel ALP - Turan YILMAZ / ANKARA
  07.05.2010 - 01:17 | Son Güncelleme:

  TBMM'de anayasa değişikliğinin son gününde Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in ayakkabıları konuşuldu. Tüzmen, ayakkabılarının Ankara'da özel olarak yapıldığını söyledi.

  TÜZMEN AYAKKABILARIYLA ŞOV YAPTI / FOTO GALERİ

  TBMM'DE SUŞİ ZİYAFETİ / FOTO GALERİ

  Tüzmen'in 40'lı yıllarda New York'ta yaşayan İtalyan mafya Carleone ailesinin anlatıldığı 'Baba' filminden esinlenen bir arkadaşının aynı modeli özel olarak yaptırdığı öğrenildi.

  Tüzmen, ayakkabılarının Borsalino olarak adlandırılan Sicilya tarzı ayakkabılar olduğunu ifade etti. Bu arada Tüzmen'in 44 numara giydiği ortaya çıktı.

  "Ayakkabılarınıza mafya ayakkabısı diyebilir miyiz" şeklindeki soruya cevap vermeyen Kürşat Tüzmen, ayrıca dün vekillere suşi ziyafeti çekti.

  'SUŞİLİ' FİNAL

  AK Parti Mersin Milletvekili Kürşad Tüzmen, Meclis’te dün akşam milletvekillerine suşinin de yer aldığı Uzakdoğu mutfağının özgün örneklerinden ziyafet çekti.

  Meclis restoranındaki yemekte milletvekillerine suşi çeşitlerinden California Roll, Kappa Maki, Avacado Roll, Çin böreği ve özel sosuyla Çin mantısı, Thai usulü fesleğenli dana, Çin usulü kavrulmuş bademli pilav ve Pekin usulü ballı ceviz ikram edildi. Gazetecilerin suşiye ilişkin “çiğ balık” tanımlamasına itiraz eden Tüzmen, “Çiğ balık dersen kimse yemez, millet aç kalır, bak pişmiş dana eti de var, vejetaryen menü de” dedi.

  Uzakdoğu mutfağında yemek yerken kullanılan çubukların nasıl kullanılacağını uygulamalı olarak gösteren Tüzmen kuliste de milletvekili arkadaşlarına “Yanılmayın bu yediğiniz suşi, tavana atayım demeyin sakın” diye espri yaptı.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı