Gündem Haberleri

  Tüzmen'den Kılıçdaroğlu'na davet

  Mustafa İNSAN/MERSİN, (DHA)
  19.05.2011 - 10:59 | Son Güncelleme:

  AK Parti Mersin Milletvekili Kürşad Tüzmen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu televizyonda tartışmaya davet etti. Tüzmen, "Kendisini milletin huzurunda açık oturuma, tartışmaya davet ediyorum. Erkeksen hangi televizyonda istiyorsan tartışmaya hazırım" dedi. Tüzmen'in Kılıçdaroğlu'nu, CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, Vahap Seçer ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Macit Özcan’a şikayet ettiği anlar ise objektiflere yansıdı.

  Bugün düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenlerine katılan Tüzmen, CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, Vahap Seçer ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Macit Özcan’a, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun tavrını eleştirdi. TOBB Genel Kurulu’nda CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile herkesin gözü önünde konuştuğunu ancak, Ordu ve Giresun mitinglerinin ardından, bazı televizyon kanallarında aynı iddiasını sürdürmesine üzüldüğünü söyledi. Kılıçdaroğlu ile yüz yüze yaptığı konuşma ardından olaya kapanmış gözüyle baktığını, bu konuşma sırasında Kılıçdaroğlu’nun kendisine "Siz dürüst birisiniz" dediğini belirten Tüzmen, şöyle dedi:

   

  "Benim dürüstlüğümü kendisi söyledikten sonra, ertesi gün Ordu ve Giresun mitingleri ile bazı televizyonlarda benzeri ifadeler kullanmış. ’Kürşad Tüzmen ve bazı bakanlar bana geldi, benden kendi dürüstlüğünü kanıtlamamı istedi; bazı partililer, bakanlar bana yalvarıyorlar, dürüst olduklarını söylemem için’ diye buna benzer muğlak, ne olduğu belli olmayan cümleler kullanıyor. Bu olay bir muhalefet liderinin çaresizliğini gösteriyor. Böylesine büyük bir partinin, böylesine büyük bir camianın, bu kadar çaresiz bir lideri olmasından büyük üzüntü duyuyorum. Yenilen pehlivan güreşe doymazmış, şimdi bu pehlivan yalancı pehlivan. Yani yalan söylüyor. Şimdi ben şunu söylüyorum, kendisi daha önce herkesi davet ediyordu, ’Sizde biraz izan varsa, biraz delikanlılık varsa, biraz erkeklik varsa çıkın karşıma hangi televizyon kanalı istiyorsan orada açık oturum yapalım, tartışalım’ diyordu. Ben de şimdi kendisine diyorum ki, erkeksen, delikanlıysan, varsa biraz delikanlılığın, hangi televizyon kanalını istiyorsan birebir tartışmaya hazırım. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, milletin huzurunda açık oturuma, tartışmaya davet ediyorum. Bir şey varsa bana söyle. Ben her zaman söylüyorum, bir şey varsa yüzüme söyle, yüzüme ’İyisin’ deyip, sonra da arkamda meydanlara inip dedikoducu adam durumuna düşme."

   

  Tüzmen, 9 yıllık siyaset yaşamında kimseyle bu tür bir tartışmanın içine girmediğini, ancak Kılıçdaroğlu’nun siyasete yeni başladığını ve yanlış başladığını ileri sürdü. Siyasette özellikle liderlik pozisyonuna soyunanların veya ’paraşüt liderlerin’ çok dikkat etmesi gerektiğini anlatan Tüzmen, "Bunlar siyasette uzun ömürlü olamaz, kalıcı değillerdir. Bu şekilde yalanlara iftiralara devam ederse halkımız bunu bir yerde tartar sonra hak ettiği cezayı verir" diye konuştu.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı