Gündem Haberleri

  Tüzmen: Bu ülkeyi bölmeye kimsenin hakkı yok

  ANKA
  02.10.2007 - 13:16 | Son Güncelleme:

  Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök’ün, PKK terörü ve Kürt sorununa ilişkin açıklamalarını değerlendirdi.

  Tüzmen, “Bu ülkeyi bölmeye, parçalamaya kimsenin hakkı yok. Bunlar boşa harcanan enerjilerdir. Bizim böylesine üzerinde tartışma götürmeyecek konularda, sağından solundan eğerek başka anlamlar çıkarmaya çalışanlar kendilerini bir hüsranın beklediğini unutmasınlar” dedi.

  Bakan Tüzmen TBMM'de, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök’ün, “Türkiye’de Kürt sorunu, PKK gerçeği var” sözlerine ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Tüzmen, “Bu ülkenin ekmeğini yiyen, suyunu içenlerin, Türkiye’yi bölmeye, ihanet etmeye kalktıkları zaman karşılarında Türk milletini bulacaklardır. Bu bir gerçek” dedi.

  “GIRTLAĞIMIZI KESMEĞE ÇALIŞANLAR VAR”

  PKK terör örgütüne destek verenleri, “Türkiye’nin boğazını kesmekle” suçlayan Tüzmen şöyle devam etti;

  “Bu ülkenin gırtlağını kesmeye çalışanlar var. Biz şu anda karşıdan karşıya geçiyoruz. Biz karşıdan karşıya geçerken suyu geçmeye çalışırken boğazımızı kesmeye çalışıyorlar. Burada bu ülkeyi bölmeye parçalamaya kimsenin hakkı yok. Bunlar boşa harcanan enerjilerdir. Üzerinde tartışma götürmeyecek konularda, sağından solundan eğerek başka anlamlar çıkarmaya çalışanlar kendilerini bir hüsranın beklediğini unutmasınlar.”

  “PRENSİPLERİ DEĞİL, KİŞİLERİ TARTIŞIYORUZ”

  Tüzmen, 22 Temmuz seçimlerinden sonra tartışmaların kişiler üzerinden yapıldığına dikkat çekerek konuşmasına şöyle devam etti;

  “Artık enerjimizi doğru işlere harcarsak çok daha iyi olacak. Seçimlerden hemen sonra Anayasa, hemen arkasından başka tartışmalar yaşanıyor. Yapılan eleştirilere bakıyorum, prensipler yerine olaylar ve kişiler tartışılıyor. Kişilerin tarzları, neler giydiği tartışılıyor. Türkiye gibi gelişme katagorisinde önemli sıraya gelmiş Avrupa ülkeleri arasında ihracat şampiyonu olmuş bir ülke. Biz kalkıp Malezya ve İran’a dönecek gibi tartışmaları döndürürken enerjimizi şu anda 15 seneden geride takip ettiğimiz İtalyan’ı nasıl yakalayabiliriz? enerjimizi buna harcamamız lazım. Bu tür tartışmalarla vakit kaybetmek istemiyoruz.”

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı