Gündem Haberleri

  Tuzla Aydınlı'daki bir ana cadde, tapulu arsa çıktı

  A.A
  01.08.2012 - 15:04 | Son Güncelleme:

  Tuzla Aydınlı'daki 4 şeritli bir ana cadde, tapulu arsa çıktı. Ana caddenin 110 metrelik bölümünü yaya kaldırımıyla birlikte toprak dökerek kapatan arsa sahibi, 2 gün sonra diğer bölümü de kapatacak.

  Aydınlı'nın merkezinden başlayan, 2'si gidiş, 2'si geliş olarak kullanılan, 4 şeritli ve Patlayıcı Maddeler Yolu olarak bilinen ana cadde, tapulu arsa olduğu gerekçesiyle kapatılıyor.

  Bu alanda Tuvtürk Tuzla İstasyonu'nun inşaatını yürüten inşaat firması, Patlayıcı Maddeler Yolu'nun 110 metre uzunluğundaki bölümüne, hafriyat dökerek ulaşıma kapadı. Aynı bölümde yaya kaldırımı da kapatılırken, Aydınlı TOKİ evleri ile diğer güzergahlara gidiş-geliş trafiği, diğer 2 şeritten sağlanabiliyor. İnşaat firması müteahhidi Kenan Özdemir, konuya ilişkin şunları söyledi:

  “Kapattığımız yol, arsamızın tapu kayıtları içerisinde bulunuyor. Yolu tek taraflı olarak açık tutuyoruz. Aslında yolu gidiş-geliş olarak kapatacaktık ama vatandaşı mağdur etmek istemedik. Fakat bu cuma günü yolun diğer bölümünü de tamamen trafiğe kapatacağız. Buranın imar planları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden onaylı. Biz yasal hakkımızı kullanarak prosedürümüzü tamamladık.”

  Özdemir, vatandaşın mağdur olmaması için de büyükşehir belediyesinin araç muayene istasyonunun gerisinde bulunan bir başka inşaat alanının arka tarafından bir yol yapacağını ve yolu kapatılan bölümün bitiminde de yeniden Patlayıcı Maddeler Yolu'na bağlayacağını söyledi.

  Aydınlı TOKİ evlerinde oturan Erol Curay da, yolun 2 gidiş ve 2 geliş olmak üzere 4 şeritli olduğunu hatırlatarak, arsa sahibinin yaya kaldırımı da dahil 2 şeridi trafiğe kapattığını anlattı. Bu durumun da insanların yaya kaldırımını kullanmasını engellediğini vurgulayan Curay, “İnsanlar araç yolundan yürüyorlar. Kaza riski artıyor. Can güvenliği azalıyor. Bunun düzeltilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı