Gündem Haberleri

  Tuzağa düşüren senaryo

  Fatih KARAÇALI/DHA
  06.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ADANA’da cep telefonuyla aradığı kişiye kendisini polis olarak tanıtıp, 30 bin lira dolandırdığı iddia edilen Volkan Hurlu (32) yakalandı.

  Bodrum’da emlak komisyoncusu Mehmet Ö.’yü telefonla arayan bir kişi, “Ben Ankara Terörle Mücadele’den arıyorum, senin banka hesabın PKK örgütü tarafından ele geçirilmiş. Hesabından örgüte para aktarıldığını tespit ettik” diye korkuttu. “Şimdi o hesabı takip edebilmemiz için sana bir hesap numarası vereceğim. Oraya para yatıracaksın. Adamlar yakalandıktan sonra paranı geri alacaksın. Ayrıca ödüllendirileceksin” talimatı üzerine Mehmet Ö., Adana’daki bir banka şubesine 30 bin lira yatırdı.

  Para çekerken yakalandı

  Ardından dolandırıldığını anlayan Mehmet Ö. polise başvurdu. Adana’da parayı çeken Abdülkerim Görmez yakalandı. Talimatları Volkan Hurlu’dan aldığını söyleyen Görmez, “Hesabına para gelecek, onu çek bana getir” dediğini ifade etti. Bu iddia üzerine, adam öldürmek, çıkar amaçlı silahlı suç örgütü üyeliği, nitelikli dolandırıcılık suçlarından çok sayıda sabıkası bulunan Volkan Hurlu gözaltına alındı. “Kimseyi dolandırmadım” diye bağırıp tepki gösteren Hurlu tutuklandı. Görmez serbest bırakılırken 30 bin lira Mehmet Ö.’ye iade edildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı